Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wiosna a capella

W zainaugurowanym we wrześniu 2012 roku cyklu matinée Capella Cracoviensis oferuje bezpośrednie spotkania z najciekawszymi artystami pracującymi z Capellą w połączeniu z muzyką, która zawsze jest na pierwszym planie. To nie wiedza muzyczna jest tutaj priorytetem, lecz wprowadzenie młodzieży w świat kultury. Kultury jako sposobu bycia.

Koncerty odbywają się o godzinie 11.00, adresowane są i do juniorów i do seniorów. Wstęp na cotygodniowe imprezy, odbywające się w różnych inspirujących historią wnętrzach Krakowa, opatrzony jest jedynie symboliczną, 5 złotową opłatą. Ponadto każdy koncert będzie więc spotkaniem nie tylko z podanym na tacy utworem muzycznym, lecz z procesem jego powstawania, z jego konotacjami artystycznymi, skojarzeniami z innymi dziełami sztuki, ich rolą w życiu ludzi dawniejszych i dzisiejszych, a także z ciekawymi osobowościami, które będą prowadziły koncerty.

ZOBACZ PROGRAM!

Wyjątkowo zapowiada się także weekendowy program koncertów Capelli Cracoviensis. Już w sobotę o godz. 18 w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach usłyszymy koncert Sosarme. Fabuła wygląda następująco: Argone, syn i następca Haliate, króla Lidii, występuje przeciw ojcu, podejrzewa bowiem, że władca woli przekazać koronę Melo, nieślubnemu potomkowi. Armia, którą zebrał Argone, stacjonuje w Pałacu w Sardes, gdzie znajdują się także matka i siostra Argone - królowa Erenice i Elmira, ta ostatnia ma wyjść za Sosarme, króla Medii. W obliczu konfliktu Sosarme przybywa ze swymi wojskami do Sardes, by zbrojnie rozwiązać dynastyczny spór. Siedmioro bohaterów, by nadmiernie skomplikować libretto, pleść intrygę, która jest zaledwie pretekstem dla brawurowych arii i duetów oraz wspaniałej muzyki Händla, nie zaskoczy nikogo stwierdzenie, że cała historia kończy się samobójstwem oszusta i happy endem - między ojcem i synem znów zapanuje harmonia, zaś Sosarme i Elmira wezmą ślub. Dobro zwycięży, zdrada zostanie potępiona, więzi rodzicielskie umocnią się, zaś miłość zatriumfuje. Capella cracoviensis pod batutą Jana Tomasza Adamusa, siedmioro wyśmienitych solistów oraz Georg Friedrich Händel - to nie może się nie udać.
Zapraszamy!

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2015-04-23
Data aktualizacji: 2015-04-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź