Komunikat archiwalny

Ludowe święto na Rynku

W piątek (20 sierpnia) w południe Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski otworzył XXXIV Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Przez 10 dni na Rynku Głównym prezentować będą się głównie twórcy i rzemieślnicy z Polski oraz krajów sąsiednich, m.in. Niemiec, Rosji, Ukrainy i Czech. Nie zabraknie jednak egzotycznych gości z Pakistanu i Cypru.

Ludowe święto na Rynku
Fot. www.krakow.pl

W kolejnych dniach organizatorzy również zaplanowali szereg interesujących wydarzeń. Kolejne dni poświęcone będą odpowiednio Opolu, Zakopanemu, Tarnowowi, Ukrainie, Niecieczy oraz Słowacji. W dwóch ostatnich dniach – 28 sierpnia, odbędzie się Dzień Pogranicza Kultur, a 29 sierpnia, na zakończenie targów – Jarmark Podhalański.

Organizatorami Targów jest Fundacja ,,Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło. Funkcję wykonawczą i organizatorską sprawuje Biuro Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie. Honorowy patronat nad targami objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Więcej informacji oraz szczegółowy program znaleźć można na stronie internetowej pod adresem www.cepelia.krakow.pl (PW, JD).

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Zobacz także