Komunikat archiwalny

W Brukseli o energii dla Krakowa

Od 15 do 17 czerwca w Brukseli spotykali sie europejscy eksperci ds. zrównoważonej energii. Rozmawiali o tym, jak w sposób inteligenty, przyjazny środowisku wykorzystywać zasoby energetyczne.

W Brukseli o energii dla Krakowa
Fot. Filip Szatanik

W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele Krakowa: zastępca prezydenta Katarzyna Cięciak i doradca ds. jakosci powietrza Witold Śmiałek. Brukselskie spotkanie sprzyjało wymianie poglądów i pomysłów na zarządzanie energią w europejskich gminach.

Coraz więcej samorządowców zdaje sobie sprawę, że działania w tym zakresie muszą być zgodne z najwyższymi standardami, oczekiwaniami myślącej i żyjącej proekologicznie społeczności lokalnej. Przedstawiciele Krakowa spotkali sie w Brukseli m.in z Marie Donnelly, odpowiadającą w Komisji Europejskiej za energię oraz Vanessą Debiais-Sainton odpowiedzialną za program unijny Erasmus plus. Rozmawiano również z przedstawicielami europejskich organizacji pozarządowych zajmujących sie zarządzaniem energią (Energie Cities). Zaplanowano wspólne akcje informacyjne, promocyjne i edukacyjne skierowane do mieszkańców Krakowa.

Pokaż metkę
Autor: FILIP SZATANIK
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także