Komunikat archiwalny

Przyjaciele Sportu nagrodzeni

Znamy już tegorocznych laureatów konkursu o honorowy tytuł „Przyjaciela Sportu”. W czwartek (25 czerwca) to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lidia Walczyk oraz Firma TAURON Polska Energia. W uroczystości wzięli udział m.in. Katarzyna Cięciak – Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz Janusz Kozioł – Doradca Prezydenta ds. Sportu.

Przyjaciele Sportu nagrodzeni
Fot. Wiesław Majka

– Tytuł „Przyjaciela Sportu” to dowód uznania dla osób i firm działających na rzecz rozwijania i wspierania sportu w naszym mieście. Popularyzacja sportu to jeden z priorytetów polityki Miasta Krakowa – powiedziała podczas uroczystości Katarzyna Cięciak.

Tegoroczna edycja „Przyjaciela Sportu” to już piętnasta odsłona konkursu, w którym szansę na wyróżnienie mają wszyscy ci, którzy pomysłowo i skutecznie promują sport, a także firmy finansowo wspierające krakowski sport. W poprzednich latach wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi: prof. Janusz Filipiak, Marcin Daniec i ks. Bronisław Fidelus, gen. Mieczysław Bieniek, a wśród firm: Enion SA i McDonald’s Polska Sp. z o.o.

Laureatów tegorocznej edycji konkursu wyłoniła specjalnie powołana Kapituła, w której skład weszli przedstawiciele krakowskiego środowiska sportowego, Rady Miasta Krakowa i Wydziału Sportu UMK.

Tytuły zostały przyznane w dwóch kategoriach:

1) „za najciekawszą formę i efektywność wspierania kultury fizycznej na terenie Gminy Miejskiej Kraków - ocenianą według kryteriów określonych przez Kapitułę,

2) „za najwyższy wkład finansowy w rozwijanie kultury fizycznej poprzez pomoc udzielaną sportowcom lub organizacjom sportowym działającym na terenie Gminy Miejskiej Kraków – oceniany wg kryterium wysokości (kwoty bezwzględne)”.

Laureatami zostali:

1. Lidia Walczyk („za najciekawszą formę”)

2. TAURON Polska Energia („za najwyższy wkład”)

Lidia Walczyk jest związana z piłką ręczną od 55 lat; jest wieloletnim trenerem klasy mistrzowskiej w tej dyscyplinie, a także pracownikiem naukowym AWF w Krakowie. W 2014 r. została koordynatorem programu „Szczypiornista szkoła” – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej i Urzędu Miasta Krakowa. Adresatami programu w Krakowie są dzieci
i młodzież.

Firma TAURON Polska Energia od wielu lat angażuje się w działalność społeczną i sportową. Na początku 2014 r. dołączyła do grona partnerów stowarzyszenia Siemacha otrzymując tytuł Sportowy Partner Siemachy. Firma wspiera działalność Akademii Sportu Progres oraz projekty społeczne realizowane w Centrach Rozwoju Com-Com Zone: Piłkarski Dzień Dziecka z TAURONEM, Jerzy Dudek TAURON CUP, Pływam z TAURONEM oraz Juliada.

GALERIA:

galaps

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także