Komunikat archiwalny

Ekumeniczne bogactwo kultur, czyli Cracovia Sacra po raz 8!

Dwa dni koncertów, wystaw, spacerów i wykładów. Rusza 8. edycja Nocy Cracovia Sacra, podczas której swoje bramy otworzą krakowskie kościoły. W tym roku motywem przewodnim będzie wielokulturowość, związana z przeplataniem się przez wieki w naszym mieście różnych religii i wyznań. Spieszcie się! Kościoły będzie można zwiedzać tylko do jutra! (15 sierpnia).

Ekumeniczne bogactwo kultur, czyli Cracovia Sacra po raz 8!
Fot. Magiczny Kraków

To już dzisiaj! W kinie Pod Baranami rozpoczyna się siódmy tydzień 9. wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie, zatytułowany Siła i słabość. W najbliższych dniach będzie można obejrzeć aż 15 filmów. Zapraszamy wszystkich kinomaniaków! Bilety na seanse kosztują tylko 7 zł!

Kochacie „maluchy"? Przyjdźcie na 12. Ogólnopolski Zlot Fiata 126p! W tym roku zobaczymy blisko pół tysiąca tych kultowych samochodów, które będzie można podziwiać m.in. na placu Wielkiej Armii Napoleona oraz w Muzeum Inżynierii. Zjazd miłośników Fiata w Krakowie to jak dotąd największy zlot maluchów w Europie. Impreza potrwa do niedzieli (16 sierpnia).

Upały wciąż nie odpuszczają. Z ich powodu w wielu miejscach może zostać ograniczona dostawa prądu. Trzymamy więc kciuki za energetyków, którzy dzisiaj obchodzą swoje święto! W najbliższych dniach będą mieli jeszcze sporo pracy.

Przypominamy również, że jutro (15 sierpnia) z powodu Święta Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny Urząd Stanu Cywilnego będzie nieczynny.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także