Komunikat archiwalny

„Miłosierdzie bez granic” – premiera spotu w Wiadomościach TVP!

W Wiadomościach TVP widzowie zobaczyli premierę spotu promującego Światowe Dni Młodzieży „Miłosierdzie bez granic”.

„Miłosierdzie bez granic” – premiera spotu w Wiadomościach TVP!
Fot. krakow2016.com

Realizatorami spotu „Miłosierdzie bez granic” jest Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Kraków oraz Województwo Małopolskie. Spot będzie zachęcał do udziału w ŚDM, odwiedzenia Krakowa i Małopolski. Członkowie ekipy przemierzyli prawie 7 tys. kilometrów po całej Europie, aby zrealizować zdjęcia w naturalnych lokacjach, m.in. Paryżu, Barcelonie, Rzymie, Watykanie oraz oczywiście na Rynku Głównym w Krakowie (scena finałowa). Na planie spotu zagrało kilkuset młodych ludzi, z których większość jest aktywna w swoich środowiskach katolickich. Jednym z głównych „bohaterów" spotu jest samochód Renault 4 z przełomu lat 80-tych i 90-tych, taki sam, jaki w 2013 roku Papież Franciszek otrzymał w darze od włoskiego księdza Renzo Zocca. Ksiądz Zocca gdy dowiedział się, że Kardynał Bergolio miał taki samochód w Argentynie i jeździł nim osobiście po całej diecezji Buenos Aires, postanowił sprezentować Franciszkowi swój stary, wysłużony pojazd. Samochody papieskie oznaczane są kodem samochodowym  SCV – (Stato della Città del Vaticano). Numer rejestracyjny samochodów używanych przez Papieża to SCV 1. Taki też numer widnieje na tablicy rejestracyjnej Renault 4, którego widzimy w spocie.

W 60-sekundowej wersji spotu nazwa Kraków pojawia się łącznie 10 razy (7 razy jako napisy: na mapie, flagach ŚDM, kartonie autostopowiczów i 3 razy w wypowiedziach aktorów) w 5 różnych językach (Kraków, Cracow - angielski, Krakau - niemiecki, Cracovie - francuski, Cracovia – hiszpański). Ktokolwiek na świecie choć raz obejrzy spot, nie będzie miał wątpliwości, w jakim mieście papież Franciszek spotka się z młodzieżą.

Spot powstał z trzech wersjach: 30, 60 i 90 – sekundowej. Będzie emitowany na antenie TVP oraz zostanie przekazany do wszystkich episkopatów na świecie z prawem do bezpłatnej eksploatacji telewizyjnej i internetowej w danych krajach. Zostanie też przekazany do wszystkich polskich placówek dyplomatycznych na całym świecie z prawem do nieograniczonej eksploatacji. Będzie można także obejrzeć go w Internecie na wszystkich portalach związanych bezpośrednio lub pośrednio z ŚDM Kraków 2016 oraz w mediach społecznościowych. Spot prezentowany będzie na telebimach podczas wydarzeń ŚDM w Krakowie.

Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka potrwają od 26 do 31 lipca 2016. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także