Komunikat archiwalny

CH2M stworzy 800 nowych miejsc pracy

Będąca własnością pracowniczą firma CH2M, lider w zakresie inżynierii i zarządzania programami inwestycyjnymi, uruchamia w Krakowie swoje Globalne Centrum Produkcyjne oraz Centrum Usług Wspólnych, w których zatrudnienie znajdzie 1100 osób.

CH2M stworzy 800 nowych miejsc pracy
Fot. materiały prasowe

CH2M jest obecna na polskim rynku od blisko 20 lat i zatrudnia ponad 300 osób w dziale obiektów przemysłowych, infrastrukturze transportowej i wodnej a także w centrum usług wspólnych. Dzięki stałemu rozwojowi firmy, CH2M jest obecnie zaangażowana w jedne z największych polskich projektów infrastrukturalnych, jak m.in. rozbudowa głębokowodnego terminalu kontenerowego dla DCT Gdańsk, program modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego oraz modernizacje licznych odcinków sieci kolejowych na terenie całego kraju.

Nowe Globalne Centrum Produkcyjne oraz rozwijane obecnie Centrum Usług Wspólnych w Krakowie staną się największymi tego typu ośrodkami należącymi do CH2M i potwierdzają zintegrowane podejście firmy do zarządzania międzynarodowymi projektami inżynierskimi poprzez podział zadań pomiędzy międzynarodowy zespół, świadczący usługi na rzecz klientów na całym świecie.

Rozwój firmy zakłada utworzenie dodatkowych 800 miejsc pracy dla inżynierów różnych specjalności oraz specjalistów w zakresie finansów, IT, HR oraz zakupów, którzy będą wspierać realizację projektów zagranicznych oraz bieżącą działalność firmy. Posiadając zespół liczący 1100 pracowników w Krakowie CH2M stanie się największą firmą inżynierską w Polsce.

Mark Thurston, Dyrektor Zarządzający CH2M w regionie Europy komentuje polskie plany inwestycyjne: “Mamy przyjemność ogłosić, że po wielu latach stabilnego rozwoju CH2M w Polsce, podjęliśmy decyzję o lokalizacji naszego Globalnego Centrum Produkcyjnego oraz centrum usług wspólnych w Krakowie i utworzeniu 800 nowych miejsc pracy. Decyzja ta wiąże się ze znacznym poziomem inwestycji ukierunkowanych na zatrudnienie i rozwój pracowników, których planujemy zatrudnić: inżynierów, projektantów, informatyków, księgowych, specjalistów ds. finansowych oraz ds. zakupów. Polska jest dla nas niezwykle atrakcyjną lokalizacją z punktu widzenia biznesu i jesteśmy nastawieni na dalsze inwestycje w rozwój kolejnych pokoleń polskiej kadry inżynierskiej. Dzięki tej inwestycji zobowiązujemy się do długoterminowego rozwoju działalności w Polsce i będziemy mogli przyczynić się do poszerzenia naszej oferty dla klientów na całym świecie.”

Joanna Bensz, Dyrektor Zarządzająca CH2M w Polsce dodaje: ''CH2M wybrała Kraków jako lokalizację dla naszego Globalnego Centrum Produkcyjnego z uwagi na dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej, jakość uczelni technicznych, a także specjalistów innych branż niezbędnych w centrach usług wspólnych.”

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także