Komunikat archiwalny

Zakończył się 1 etap konkursu BIHAPI

145 propozycji na  aplikacje wspierające branżę turystyczną, platformy przydatne w miejskiej rekreacji, czy informujące o wydarzeniach kulturalnych, ale nie tylko wpłynęło na konkurs BIHAPI. Przypomnijmy; do 19 listopada można było nadsyłać pomysły na aplikacje wykorzystujące otwarte dane miejskie  w konkursie BIHAPI (Business Intelligence Hackathon API).

Zakończył się 1 etap konkursu BIHAPI
Fot. bihapi.pl

BIHAPI to konkurs polegający na stworzeniu nowych, innowacyjnych aplikacji, programów, czy platform przy wykorzystaniu miejskich danych. Konkurs łączy trzy niezależne obszary: otwarte dane udostępniane przez samorządy, Internet, oraz API (Aplikacyjne Interfejsy Programistyczne). Domeny te stanową unikalne, niewyczerpane źródła informacji, a połączenie ich na płaszczyźnie społecznej otwiera nowy rozdział w dziedzinie komunikacji.

Tegoroczna edycja jest już trzecią, a ilość zgłoszeń każdego roku wzrasta. W tym roku Miasto Kraków oraz Województwo Małopolskie po raz pierwszy udostępniło także swoje dane na potrzeby inicjatywy BIHAPI.

Do końca tygodnia jury ma czas na ocenę nadesłanych zgłoszeń oraz wytypowanie projektów, które przejdą do kolejnego etapu, w którym uczestnicy muszą zwizualizować nadesłany pomysł w formie działającej aplikacji.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także