Komunikat archiwalny

Jaki budżet w 2016 roku?

Podczas sesji Rady Miasta Krakowa 16 grudnia odbędzie się głosowanie na ostatecznym kształtem budżetu Krakowa na 2016 rok.

Jaki budżet w 2016 roku?
Fot. Magiczny Kraków

W środę, 16 grudnia odbędzie się drugie czytanie projektu budżetu Krakowa na 2016 rok. Do dokumentu przedstawionego radnym przed dwoma tygodniami nowelizację w postaci autopoprawki złożył też Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Zaproponował zwiększenie wydatków ogółem o 42.634.000 zł m.in. dzięki refundacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydatków poniesionych na realizację zadania związanego z ograniczeniem niskiej emisji w Krakowie (14 mln zł) czy refundacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydatków poniesionych na realizację zadania związanego z wymianą oświetlenia ulicznego na energooszczędne (10 mln zł). Miasto spodziewa się też większych wpływów z tytułu podatku od nieruchomości i środków transportowych, biletów komunikacji miejskiej.

Prezydent zaproponował zwiększenie wydatków na zadania inwestycyjne. Środki mają zostać przeznaczone m.in. na program budowy rewitalizacji boisk przyszkolnych, na ścieżki rowerowe, Smocze Skwery, obiekty edukacyjne i kulturalne oraz remonty ulic, a także na zadania z zakresu gospodarki odpadami i ochrony środowiska, rewitalizację parków, remonty nakładkowe.

Tagi: sesja, budżet

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także