Komunikat archiwalny

Przewodniczący wszystkich Mikołajów

Mówi się, że przed świętami Bożego Narodzenia każdy z nas staje się na powrót dzieckiem wyczekującym pierwszej gwiazdki i przyjścia św. Mikołaja. Miło jest, kiedy dorośli zajmujący się na co dzień poważnymi sprawami nie zapominają o swoim dzieciństwie i próbują podarować trochę magii dzieciom, również tym, które spędzają czas w szpitalu. Dlatego też do Szpitala przy ul. Strzeleckiej zawitał św. Mikołaj - Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Przewodniczący wszystkich Mikołajów
Fot. Magiczny Kraków

Na trzy dni przed Wigilią Bożego Narodzenia, 21 grudnia o godz. 11 małych pacjentów z Oddziału Psychiatrii Dzieci Wojewódzkiego  Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie odwiedził św. Mikołaj wraz z pomocnikami. Był nim Bogusław Kośmider - Przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Spotkanie to było okazją do wspólnego kolędowania, rozmów, ale przede wszystkim do radości ze spotkania ze św. Mikołajem i prezentów. Dyrekcja oraz pracownicy szpitala dokładają wszelkich starań, aby maksymalnie umilić przedświąteczny czas spędzany w szpitalu, miejscu które ciężko kojarzyć z przyjemnościami. Warsztaty, zabawy, projekcje filmów, przedstawienia teatralne, wizyta św. Mikołaja – za pomocą takich wydarzeń personel szpitala chce, aby mimo choroby grudniowy czas dobrze kojarzył się małym pacjentom. Dlatego też personel przyjął z radością propozycję odwiedzenia małych pacjentów przez Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. Dzięki przyjaciołom szpitala aktywnie pomagającym w organizacji różnych przedsięwzięć, dzieci choć na chwilę mogą zapomnieć o chorobie.

- To było wielkie przeżycie. Pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli mi wypełnić te trudną, ale bardzo miłą misję. Uśmiech na twarzach dzieci, ich radość to najlepsza nagroda. Mikołaj ma ciężką, ale bardzo wdzięczną pracę. Duch zbliżających się świąt Bożego Narodzenia daje wielką nadzieję i radość. Życzę dzieciom, ich rodzicom oraz całemu personelowi Szpitala Dziecięcego św. Ludwika, aby ten świąteczny duch pozostał z nimi przez cały rok. Wesołych Świąt! Święty Mikołaj przyjdzie do Was na pewno za rok – mówi Bogusław Kośmider, Przewodniczący wszystkich Mikołajów.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także