Komunikat archiwalny

Wyjątkowe widowisko muzyczne

Zapraszamy na wyjątkowe widowisko muzyczne pt. „Kędyż Go szukać?”. Magiczne, radosne dźwięki kolęd i pastorałek w mistrzowskim wykonaniu zabrzmią 4 stycznia w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” (ul. Papiernicza 2, Sala Kominkowa, godz. 18.00). Koncert będzie okazją do wsparcia organizacji działającej na rzecz dzieci i dorosłych z autyzmem. Wstęp wolny. 

Wyjątkowe widowisko muzyczne
Fot. Dworek Białoprądnicki - materiały prasowe

Na spektakl pt. „Kędyż go szukać” złoży się 20 pastorałek napisanych przez Elżbietę Zechter - Spławińską i Andrzeja Waligórskiego, a zaaranżowanych przez takich muzyków jak Jerzy Satanowski, Andrzej Zarycki i Mikołaj Blajda. Usłyszymy krakowskich i warszawskich artystów, m.in.  Przemysława Brannego, Dariusza Kordka, Magdalenę Piotrowską, Annę Sokołowską, Grzegorza Jurasa. Całość wyreżyserował Krzysztof Jędrysek.

Premiera spektaklu odbyła się 19 grudnia na scenie Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Dworek jest producentem wydarzenia.

Koncert połączony będzie z akcją charytatywną na rzecz Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział w Krakowie. Podczas wydarzenia będzie można kupić  cegiełkę, obejrzeć i nabyć prace podopiecznych organizacji, spróbować pysznych słodkości. Towarzystwo Autyzmu zbiera fundusze na zajęcia terapeutyczne i potrzeby podopiecznych. Zajmuje się dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z autyzmem oraz ze sprzężoną niepełnosprawnością . Zebrane środki przeznaczy na zapewnienie fachowej pomocy terapeutycznej oraz  wakacyjny wyjazd rehabilitacyjny.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także