Komunikat archiwalny

Uwaga: utrudnienia w rejonie 29 Listopada

Uwaga kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. Dziś (30 grudnia) od godz. 15 do 18 na skrzyżowaniu al. 29 Listopada z ul. Banacha odbędzie się protest grupy mieszkańców. Spodziewane utrudnienia w ruchu.

Uwaga: utrudnienia w rejonie 29 Listopada
Fot. Magiczny Kraków

Mimo prób mediacji ze strony Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, nie udało się uniknąć protestu grupy mieszkańców Górki Narodowej. Dziś (30 grudnia) w godzinach od 15.00 do 18.00 odbędzie się więc piesza blokada al. 29 Listopada na wysokości ul. Banacha. Zgodnie ze zgłoszeniem w Urzędzie Miasta Krakowa w proteście będzie uczestniczyć 20 osób.

Przypomnijmy: w ciągu najbliższych lat północna część Krakowa zamieni się w wielki plac budowy. Lepsze skomunikowanie tych rejonów miasta z centrum jest priorytetem władz Krakowa. Największe z projektów infrastrukturalnych to budowa linii Krakowskiego szybkiego Tramwaju do Górki narodowej i na Azory. Zadania są na etapie konsultowania z mieszkańcami i uzyskiwania decyzji administracyjnych.

Równie istotna jest przebudowa al. 29 Listopada do granic miasta. Uzyskana przez Miasto decyzja środowiskowa została zaskarżona, stąd przygotowania tej inwestycji musiały zostać wstrzymane do czasu rozstrzygnięcia skargi. Miasto nie rezygnuje też z realizacji ul. Iwaszki, która mogłaby zostać wprowadzona do budżetu, jeśli pojawią się wolne środki.

Z innych zadań w tej części miasta warto wymienić budowę szkoły i przedszkola na os. Gotyk – grunt pod obiekt już został zakupiony, w 2016 roku Miasto chce opracować dokumentację projektową i uzyskać pozwolenie na budowę. Jest za to szansa, że w przyszłym roku powstanie trasa dla rowerów wzdłuż ul. Conrada i Opolskiej (od Sosnowieckiej do Mackiewicza).

Natomiast obecnie trwa kompleksowa modernizacja ulicy Siewnej (od 29 Listopada do ul. Bociana), a także ul. Reduta.
 

Pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: SZYMON WACHAL
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także