Komunikat archiwalny

Pierwsza krakowianka w 2016 roku

Dokładnie pięć minut po północy przyszła na świat Oliwka Różycka. To pierwsze dziecko, które urodziło się w 2016 roku w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Pierwsza krakowianka w 2016 roku
Fot. Magiczny Kraków

Dziewczynka waży aż 4,120 kg, ma 57 centymetrów wzrostu i uroczą czuprynkę na głowie. Krakowianka z krwi i kości, bo rodzice pochodzą ze stolicy Małopolski.

Oliwka za wszelką cenę chciała urodzić się w 2015 roku, ale dzielna mama przy wsparciu położnych „wytrzymała”. Mała przyszła na świat w blasku fajerwerków - pięć minut po północy.

- Zazwyczaj lekarze poród przyspieszają, tym razem było inaczej - śmieje się Marta Różycka, szczęśliwa mama noworocznej dziewczynki. - Dzięki tym minutom „odmłodziliśmy” córkę o cały rok – dodaje tata Rafał Różycki. 
Oliwka to pierwsze dziecko w rodzinie Różyckich.

W imieniu Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, kosmetyki, zestaw pampersów i zabawki wręczył szczęśliwym rodzicom Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

Do południa w „Żeromskim” urodziło się pięcioro noworocznych dzieci: trzy dziewczynki i dwóch chłopców. Do dyspozycji pań jest tu jedna z największych porodówek w Małopolsce. W 2015 roku przyszło na świat 2500 dzieci.
 

Tagi: dzieci, szpital

Pokaż metkę
Osoba publikująca: SZYMON WACHAL
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także