Komunikat archiwalny

Zofia i Jakub najpopularniejsi w 2015 roku

Krakowski Urząd Stanu Cywilnego sporządził 17 433 akty urodzeń w 2015r. Na świat przyszło więcej chłopców aniżeli dziewczynek. Zofia i Zuzanna oraz Jakub i Jan – te imiona cieszą się największą popularnością i były najczęściej nadawane w Krakowie w 2015 r.

Zofia i Jakub najpopularniejsi w 2015 roku
Fot. sckm.krakow.pl

Wśród najczęściej nadawanych imion dla dziewczynek prym wiodą Zofie, Zuzanny, Julie, Hanny, Aleksandry, Maje, Alicje, Leny i Emilie. Najczęściej nadawane imiona dla chłopców to: Jakub, Jan, Antoni, Szymon, Adam, Filip, Franciszek, Kacper i Wojciech.

Ponadto, w minionym roku Urząd Stanu Cywilnego sporządził 3 699 akty małżeństwa. Z prowadzonych przez krakowski urząd rejestrów wynika, że młode pary na zawarcie związku małżeńskiego wybierają najczęściej miesiące z literą „r”. Dużą ilość związków małżeńskich odnotowano w czerwcu (509), lipcu (452), sierpniu (553) oraz wrześniu (522). Najmniejszym zainteresowaniem cieszył się styczeń (115).

158 mieszkańców Krakowa odebrało zaświadczenia do zawarcia związku małżeńskiego poza granicami Polski, natomiast 1860 par zdecydowało się zawrzeć ślub kościelny.

Na ślubnym kobiercu w krakowskim USC stają nie tylko mieszkańcy Krakowa czy Małopolski, ale również innych rejonów Polski np. mieszkańcy Podkarpacia, Wielkopolski, Śląska, Mazowsza, czy woj. świętokrzyskiego. 139 związków małżeńskich zostało zawarte przez osoby pochodzące spoza Polski m.in. z Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, ale także z Peru, Libii, czy Armenii.

Natomiast w księgach zgonu w ubiegłym roku zarejestrowano 10 288 aktów.

Tagi: dzieci, kraków

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także