Komunikat archiwalny

Wylicytuj karnety od Prezydenta Krakowa na najciekawsze krakowskie festiwale! [VIDEO]

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra dla dzieci i seniorów. W niedzielę, 10 stycznia wolontariusze WOŚP wyjdą na ulice polskich miast, by zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W gronie uczestników tegorocznego finału nie mogło zabraknąć Krakowa.

Wylicytuj karnety od Prezydenta Krakowa na najciekawsze krakowskie festiwale! [VIDEO]
Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

Podczas 24. Finału WOŚP w Krakowie będzie działać 8 sztabów, które zgromadzą około 2000 wolontariuszy. Dzięki krakowskim sztabom w ubiegłym roku na konto WOŚP trafiło około 1 069 000 zł. Wartość sprzętu przekazanego przez Fundację do krakowskich szpitali WOŚP wynosi 23 421 386,78 zł.

Od 6 lat krakowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu finału przenosi się do najstarszego Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie – Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Tego dnia Muzeum będzie pełnić funkcję nie tylko galerii, ale także studia telewizyjnego (relacje nadawane będą z tarasu Sukiennic), charakteryzatorni i zaplecza dla artystów grających na Rynku. Wejścia na żywo z krakowskiego Rynku zrealizuje Program 2 Telewizji Polskiej oraz Telewizja Kraków. Galeria w tym dniu będzie czynna do godziny 19:00. Muzeum, jak co roku zaprasza także kwestujących wolontariuszy na gorące napoje do swoich oddziałów w Krakowie i Zakopanem.

- To pierwszy mój finał WOŚP jako dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie, natomiast muzeum na pewno będzie wspierać WOŚP, bo to bardzo ważna akcja. Przypomina mi o tym książeczka zdrowia mojej córki z wklejonym certyfikatem aparatu do badania słuchu, którym córka była badana. To aparat zakupiony za środki przekazane przez Orkiestrę. WOŚP na początku naszej współpracy ufundowała też defibrylatory dla Muzeum Narodowego w Krakowie – zaznaczył dyrektor Andrzej Betlej.

Krakowskie aukcje WOŚP zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podarował na aukcję karnety na flagowe krakowskie festiwale: Misteria Paschalia, Sacrum Profanum oraz Festiwal Muzyki Filmowej.

http://aukcje.wosp.org.pl/festiwal-muzyki-filmowej-2016-voucher-dla-2-osob-i2671947
http://aukcje.wosp.org.pl/okazja-misteria-paschalia-2016-voucher-dla-2-osob-i2672013
http://aukcje.wosp.org.pl/magiczne-sacrum-profanum-2016-voucher-dla-2-osob-i2671811

Do aukcji wystawiony został też cały „Kraków” – tak zatytułowany jest obraz Andrzeja Mleczki, co ważne, ze specjalną dedykacją dla zwycięzcy licytacji. Podczas krakowskich aukcji będzie można także wylicytować: przelot motoparalotnią i balonem, galowy mundur górnika, potrójnie platynową płytę Grzegorza Turnaua, zwiedzanie redakcji RMF i Onetu, replikę berła rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego (jedna z kilku wykonanych z okazji jubileuszu 650 – lecia uczelni) a także wieczór na wystawie „Maria. Mater Misericordiae”, na której znajdą się dzieła artystów włoskich, francuskich, niderlandzkich i niemieckich od XIV w. do XVIII w., takich jak Donatello, Vasari czy El Greco. Muzeum Narodowe w Krakowie przygotowało także inne niespodzianki: kartę wstępu na wszystkie wystawy i wydarzenia w Muzeum w 2016 roku dla 5 osób, „wieczór z Modną MNK”, czyli „oprowadzanie po godzinach” oraz pamiątki z wystawy. Na aukcjach znajdą się też liczne książki i pamiątki od znanych postaci, m. in. Dariusza Michalczewskiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Wojciecha Malajkata, Katarzyny Grocholi, Olafa Lubaszenko czy prof. Janusza Skalskiego.

Loading the player...

Od godziny 11:00 na Rynku Głównym odbywać się będą happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy oraz przygodowa gra miejska. Natomiast o 16:00 rozpocznie się na scenie usytuowanej między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha koncert, podczas którego wystąpią: Jelonek, Akurat, Piotr Wróbel, Krzywa Alternatywa, Kuba Jaźwiecki, Stonerror i Pola Rise. Koncert potrwa aż do godziny 21:00, a o 20:00 widzowie wypuszczą tradycyjne światełko do nieba, które w tym roku przybierze nieco inną formę. Towarzyszyć mu będzie multimedialny pokaz laserowy połączony z występem teatru ognia.

Wejścia telewizyjne z Krakowa na ogólnopolską antenę TVP 2 zaplanowane zostały w następujących godzinach: 9:48, 13:35, 17:19, 20:06, 22:28, 23:35. Relacje z WOŚP w Krakowie będzie można zobaczyć także w Telewizji Kraków i TVP 3.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA