Komunikat archiwalny

Kazimierz w zasięgu sieci cieplnej

Jak podłączyć się do sieci cieplnej i uzyskać dofinansowanie – tego dowiedzą się mieszkańcy Kazimierza podczas spotkania organizowanego przez MPEC i Radę Dzielnicy I, które odbędzie się 12 stycznia (wtorek) o godz. 18.00 w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17. Zależy Ci na czystym powietrzu w Twojej dzielnicy? Przyjdź na spotkanie, dowiedz się więcej i zastąp palenisko węglowe ciepłem sieciowym!

Kazimierz w zasięgu sieci cieplnej
Fot. Magiczny Kraków

Przypomnijmy, w ślad za opracowywanymi na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków inwentaryzacjami palenisk węglowych, MPEC opracowuje koncepcje zaopatrzenia w ciepło poszczególnych rejonów Krakowa oraz stopniowo rozbudowuje swoją sieć. Obecnie miejska spółka skupia się na tych rejonach, gdzie jest możliwe osiągnięcie szybkiego efektu w postaci podłączania się do sieci. Chodzi przede wszystkim o ścisłe centrum, Kazimierz, rejon Bieżanowa i Białego Prądnika, czyli te rejony miasta, gdzie pieców węglowych jest jeszcze najwięcej i które mają największy problem z jakością powietrza.

Opracowana koncepcja rozbudowy sieci cieplnych w południowej części Dzielnicy I, a więc na Kazimierzu umożliwi dostawę ciepła i ciepłej wody użytkowej do 532 budynków na terenie objętym ulicami: Augustiańska, Chmielowskiego, Kordeckiego, Bartosza, Joselewicza, Bocheńska, Bonifraterska, Bożego Ciała, Brzozowa, Dajwór, Orzeszkowej, Estery, Gazowa, Halicka, Wietora, Izaaka, Jakuba, Józefa, Dietla, Krakowska, Kupa, Meiselsa, Miodowa, Mostowa, Nowa, Paulińska, Piekarska, Plac Nowy, Plac Wolnica, Podbrzezie, Podgórska, Przemyska, Rzeszowska, Skałeczna, Skawińska, Starowiślna, Szeroka, Św. Katarzyny, Św. Sebastiana, Św. Stanisława, Św. Wawrzyńca, Trynitarska, Warszauera, Węgłowa, Wrzesińska.

Już dziś warto zainteresować się możliwością przyłączenia nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej. Warto pamiętać, że tempo rozbudowy sieci cieplnych zależy m.in. od tego, ilu właścicieli i zarządców będzie chciało wymienić dotychczas wykorzystywany system grzewczy na ciepło systemowe. Wtorkowe spotkanie to okazja do wykonania pierwszego kroku.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 12 64 65 104, a także na stronie mpec.krakow.pl. 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: SZYMON WACHAL
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także