Komunikat archiwalny

Dwóch dostawców chce dostarczyć 15 midi autobusów do Krakowa

Dwie oferty wpłynęły do MPK SA w Krakowie w przetargu na dostawę 15 midi autobusów o długości ok. 9 m z silnikami spełniającymi normy emisji spalin Euro 6. Przetarg został ogłoszony w listopadzie 2015 roku.

Dwóch dostawców chce dostarczyć 15 midi autobusów do Krakowa
Fot. MPK SA w Krakowie

Pierwszą ofertę złożyła znana krakowianom firma Solaris Bus&Coach SA, która wyceniła dostawy autobusów na kwotę 12.825.050,00 zł netto. Drugą ofertę przysłało konsorcjum firm z liderem Ursus S.A. na czele z kwotą 11.347.550,00 zł netto.

Zanim zostanie wybrana najkorzystniejsza propozycja, obie przesłane oferty będą zweryfikowane i sprawdzone pod względem poprawności i spełnienia wymagań postawionych przez miejskiego przewoźnika. Warto pamiętać, że kryterium wyboru najlepszej oferty to nie tylko cena, która stanowi 80 proc., ale także kryteria techniczne, (ich udział w ocenie oferty wynosi 20 proc).

Z firmą, która przedstawiła najlepszą ofertę Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji która podpisze umowę. Od tego momentu producent będzie miał 6 miesięcy na dostarczenie autobusów do Krakowa. Nowe niskopodłogowe pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Warto przypomnieć, że krakowski przewoźnik w ciągu dwóch najbliższych lat zamierza kupić 107 autobusów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, korzystając z instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Oprócz 15 autobusów typu midi MPK SA kupi 60 autobusów 12-metrowych, 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania i 12 autobusów hybrydowych przegubowych.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także