Komunikat archiwalny

Polscy laureaci nagrody Nobla. Henryk Sienkiewicz - konkurs dla uczniów

Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza to temat konkursu "Polscy Laureaci Nagrody Nobla", który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jego organizatorem są Prywatna Szkoła Podstawowa nr 2 i Prywatne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie. Partnerem akcji jest Miasto Kraków.

Polscy laureaci nagrody Nobla. Henryk Sienkiewicz - konkurs dla uczniów
Fot. materiały prasowe

Pierwsza edycja konkursu poświęcona jest Henrykowi Sienkiewiczowi z okazji 170. rocznicy urodzin i 100. rocznicy śmierci. 

Konkurs podzielony jest na część plastyczną oraz literacko-oratorską.

Część plastyczna:

  • Moja ilustracja „Bajki” Sienkiewicza – konkurs jednoetapowy dla uczniów klas 1–3 szkół podstawowych;
  • Projekt pocztówki inspirowanej podróżami Sienkiewicza do Afryki i Ameryki – konkurs jednoetapowy dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych;
  • Projekt znaczka pocztowego inspirowanego życiem lub twórczością Henryka Sienkiewicza – konkurs jednoetapowy dla uczniów gimnazjów.

Część literacko-oratorska:

  • Monolog bohatera Sienkiewiczowskiego – konkurs dwuetapowy dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i gimnazjów

I etapem konkursu są eliminacje przeprowadzane na terenie szkół, z których zgłaszają się uczestnicy. Zwycięzcy wyłonieni w ich wyniku, biorą udział w II finałowym etapie, za którego przeprowadzenie w całości odpowiada organizator.

Szczegółowe regulaminy wszystkich konkursów wraz z harmonogramem znajdują się na stronie www.edukacja.krakow.pl.

Konkurs objęty patronatem Miasta Krakowa, patronatem honorowym Wojewody Małopolskiego, patronatem honorowym Małopolskiego Kuratora Oświaty, patronatem honorowym Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały i patronatem honorowym Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza w Poznaniu.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także