Komunikat archiwalny

Halowe Mistrzostwa Świata w Kartingu

W weekend 16-17 stycznia w Krakowie odbywają się Halowe Mistrzostwa Polski w Kartingu. Obiekt przy ul. Domagały 15 w Krakowie, w którym odbędą się Mistrzostwa to nowoczesna hala kartingowa z torem o długości 360 m, gdzie zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań. Gokarty, które wezmą udział w zawodach napędzane są LPG i nie wydzielają niebezpiecznych spalin. Bezpieczeństwo rywalizacji gwarantuje natomiast profesjonalny system pomiaru czasu. Mistrzostwa odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Halowe Mistrzostwa Świata w Kartingu
Fot. Materiały prasowe

Do 10 stycznia trwały zapisy zawodników chętnych do udziału w Mistrzostwach, które odbędą się na jednym z najnowocześniejszych torów w Polsce – Gokarting Center przy ul. Domagały 15 w Krakowie. Hala jest wyjątkowa, bo budowana była stricte jako hala kartingowa – jest zaprojektowana tak, aby w środku nie było podpór dachu, a wózki, którymi można w niej jeździć napędzane są gazem LPG.

- Karting jest w Polsce sportem wciąż mało zauważalnym. Nie promuje się tej dyscypliny szeroko w mediach, ani też nie istnieje zbyt wiele klubów, który silnie popularyzowałyby ten sport. Jest to raczej środowisko nie tyle zamknięte, co małe i zespalające tę specyficzną pasję. Obecnie w Polsce istnieje wiele hal kartingowych z różnym stopniem wyposażenia i dostępnością. Można śmiało powiedzieć, że każdy z nich jest specyficzny. Praktycznie na każdym torze organizowane są zawody, mniejsze lokalne oraz nieco większe o zasięgu wojewódzkim, jednak trzeba nieustannie śledzić temat, aby rozeznać się co, gdzie, kiedy i za ile. Sport ten nie należy do najtańszych, jeśli chcemy się w niego porządnie zaangażować, ale trzeba wziąć pod uwagę, że żaden sport nie jest tani przy profesjonalnym podejściu – powiedział Karol Czok.

W mistrzostwach wezmą udział zawodnicy powyżej 12 roku życia. Zawody odbędą się w następujących godzinach: w sobotę od 9:00 do 17:00, w niedzielę od 9:00 do 14:00.

mistrozstwa gokartowe plakat

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także