Komunikat archiwalny

71. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej

W tym roku mija 71. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej w Krakowie. W związku z tym w poniedziałek (18 stycznia) na cmentarzu Rakowickim odbędą się uroczystości, w których weźmie udział m.in. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

71. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej
Fot. Wiesław Majka

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12:00 przy kwaterze żołnierzy radzieckich na cmentarzu Rakowickim (wejście od ul. Prandoty), gdzie po przemówieniach Prezydenta Miasta Krakowa - Jacka Majchrowskiego, Konsula Generalnego Federacji Rosyjskiej 
- Aleksandra Minina oraz Prezesa Zarządu Małopolskiego Oddziału Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego – Michała Płatosza rozpocznie się uroczystość składania kwiatów i odegrania sygnału „Cisza”.

Następnie (ok. godz. 12:40) zebrani goście przejdą na część cmentarza Rakowickiego przy ul. Rakowickiej – gdzie przy Mogile Partyzantów poległych w czasie II wojny światowej, również złożone zostaną kwiaty.

W obchodach rocznicy oprócz przedstawicieli władz miasta i województwa, Rady Miasta Krakowa i korpusu konsularnego, wezmą udział także przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich i niepodległościowych.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także