Komunikat archiwalny

Odkrywamy muzyczne talenty

Dworek Białoprądnicki odkrywa muzyczne talenty i pomaga rozwinąć im skrzydła. Z myślą o zdolnych, mało znanych muzykach, instytucja kultury prowadzi projekt muzyczny ODKRYWKA. 29 stycznia (piątek) zaprezentuje się zespół LOR – cztery krakowianki zadziwią Was niezwykłym głosem! Początek o godz. 19.00, Piwnice Dworku (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny. 

Odkrywamy muzyczne talenty
Fot. plakat

Lor to krakowski zespół założony na początku 2015 roku, składający się z czterech, niezwykle utalentowanych nastolatek. Zespół tworzą: Julia Skiba (15 lat komponuje, gra na pianinie), Paulina Sumera (15 lat, pisze teksty), Jagoda Kudlińska (14 lat, wokal) i Julia Błachuta (14 lat, gra na skrzypcach). Dziewczyny same piszą muzykę i teksty, tworzą aranże.

Młode artystki łączą subtelne dźwięki skrzypiec, klawiszy i dzwonków z bardzo dojrzałymi wokalami.

Paulina i Julia uczęszczają do tej samej, trzeciej klasy gimnazjum. Na lekcji plastyki oglądały obraz „Ogród szczęśliwych zmarłych” Fredricha Stowassera. Pod jego wpływem Paulina napisała tekst i wysłała Julii, która jeszcze tego samego dnia napisała do niego muzykę. Tak powstała pierwsza piosenka Lor "The Garden of Happy Dead People" i narodził się sam zespół. Później do formacji dołączyła Jagoda - wokalistka, a w końcu Julia - skrzypaczka. Wszystkie dziewczyny są uczennicami szkół muzycznych.

We wrześniu ubiegłego roku miał premierę teledysk zrealizowany do utworu "Windmill", a w listopadzie zespół gościł w studio "Dzień dobry TVN".

Obecnie dziewczyny pracują nad piosenkami na swoją pierwszą płytę, która ma ukazać się wiosną  tego roku.

Zespołu można posłuchać pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=keHY-0Y97JM

O projekcie „Odkrywka”:

W ramach „Odkrywki” na scenie piwnicy koncerty grają zespoły, które jeszcze nie są znane publice, ale o których w przyszłości może być głośno. By im to ułatwić, oprócz sceny w Piwnicach Dworku, do dyspozycji muzyków jest także profesjonalne studio nagrań, w którym nieodpłatnie mogą stworzyć pierwsze w pełni profesjonalne nagrania.

Koncerty odbywają się w każdy, ostatni piątek miesiąca o godz. 19.00, w klimatycznych piwnicach. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach „Odkrywki” jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane udziałem występem mogą kontaktować się pod numerem telefonu (12) 420 49 62 lub mailowo: dorota.halberda@dworek.eu.

plakat

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także