Komunikat archiwalny

Ruszył nabór na DOC LAB POLAND 2016!

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego wraz z Krakowskim Festiwalem Filmowym i Partnerami ogłaszają nabór projektów dokumentalnych na DOC LAB POLAND 2016. To największy w Polsce program dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych. Zgłoszenia można nadsyłać tylko do 26 lutego. Nie zwlekajcie!

Ruszył nabór na DOC LAB POLAND 2016!
Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

Program dla profesjonalnych filmowców-dokumentalistów DOC LAB POLAND 2016 polegać będzie na konsultowaniu zgłoszonych projektów i prezentowaniu ich światowym ekspertom. Na dwa odrębne komponenty: START lub GO! zapraszamy projekty w dwóch różnych fazach: w developmencie albo w montażu. Najciekawsze projekty zostaną nagrodzone podczas Festiwalu w Krakowie.

Zgłoszenia na DOC LAB POLAND 2016 są otwarte dla filmowców mających już za sobą pierwsze zrealizowane produkcje. Organizatorzy stawiają na dokumenty z autorskim i kreacyjnym podejściem – nie tylko społecznym, ale również historycznym, biograficznym, sportowym czy muzycznym. Zapraszają projekty, w których istotny jest autorski punkt widzenia, interpretacja rzeczywistości, twórcze podejście. Stawiają na filmy pełnometrażowe lub godzinne (52 min). Filmy muszą mieć potencjał międzynarodowy (koprodukcyjny lub dystrybucyjny). Termin zgłaszania aplikacji: 26 lutego 2016, do godz. 23:59. Aplikowanie na program jest bezpłatne. Regulamin i szczegóły na www.doclab.pl.

DOC LAB START – dla projektów filmowych w fazie developmentu lub wczesnych zdjęć (udział biorą: reżyser i producent lub sam reżyser, jeśli nie ma jeszcze producenta). Rozwój projektu: konsultacje merytoryczne (ewolucja tematu i dramaturgii, wybór bohaterów i sposobu narracji) oraz producenckie (tworzenie budżetu i planu finansowania), a także opracowanie koncepcji prezentacji projektu, poszukiwanie partnerów do produkcji i finansowania. Trzy intensywne sesje: kwiecień, czerwiec i październik. Udział w pitchingu DOCS TO START! na Krakowskim Festiwalu Filmowym i indywidualne spotkania z producentami, instytucjami wspierającymi produkcję filmową, funduszami filmowymi, telewizjami etc. z Polski i zagranicy.

DOC LAB GO! – dla filmów w fazie montażu i przygotowanych pierwszych wersji montażowych (udział biorą: reżyser i producent, a w pierwszej sesji ewentualnie także montażysta). Opracowanie strategii komunikacji, promocji i dystrybucji filmu, przygotowanie pakietów promocyjnych, konsultacje z dystrybutorami i agentami sprzedaży. Konsultacje wersji montażowych z wybitnymi montażystami i reżyserami. Opracowanie strategii festiwalowej. Trzy intensywne sesje: kwiecień, czerwiec i październik. Udział w pitchingu DOCS TO GO! na Krakowskim Festiwalu Filmowym i indywidualne spotkania z selekcjonerami najważniejszych światowych festiwali oraz dystrybutorami, agentami sprzedaży, telewizyjnymi redaktorami zamawiającymi – poszukiwanie partnerów dystrybucyjnych.

DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla profesjonalnych filmowców-dokumentalistów, pracujących nad projektami z międzynarodowym potencjałem, składający się z warsztatów, indywidualnych konsultacji i dyskusji w grupach. Jego celem jest pomoc przy nawiązaniu koprodukcji oraz wsparcie dystrybucji i szans festiwalowych realizowanych filmów. Po prezentacjach odbywa się ok. 350 indywidualnych spotkań z: producentami, przedstawicielami funduszy filmowych oraz telewizji, dystrybutorami, agentami sprzedaży i selekcjonerami festiwalowymi, którzy są nastawieni na poszukiwanie polskich projektów i kontaktów z polską branżą dokumentalną. 

DOC LAB POLAND organizowany jest we współpracy z najważniejszym niemieckim festiwalem dokumentalnym DOK Leipzig, czeskim Institute of Documentary Film oraz European Documentary Network (europejską organizacją zrzeszająca dokumentalistów). Konsultantami są czołowi europejscy eksperci:  szefowa DOK Leipzig - Leena Pasanen, szef EDN – Paul Pauwels, selekcjonerka IDFA – Rada Sesić, czy agentka sprzedaży Irena Taskovski. Konsultantami będą też czołowi polscy filmowcy: Paweł Łoziński, Maria Zmarz-Koczanowicz, Wojciech Staroń, Bartek Konopka oraz najlepsi montażyści, wiodący producenci, agenci sprzedaży, specjaliści od promocji i dystrybucji.

Partnerami-współorganizatorami DOC LAB POLAND 2016 są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission. 

Więcej informacji na www.doclab.pl.
 

Tagi: KBF, kultura

Pokaż metkę
Autor: KAROLINA GRYSIAK
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także