Komunikat archiwalny

Biegówki dla każdego - aktywnie zimą w Krakowie

W związku z zimową aurą za oknem Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przy wsparciu Zarządu Infrastruktury Sportowej i Polskiego Związku Narciarstwa, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie narciarstwem biegowym w Polsce, pragnie zainicjować projekt mający na celu popularyzowanie tego sportu wśród mieszkańców Krakowa.

Biegówki dla każdego - aktywnie zimą w Krakowie
Fot. www.krakow2022.org

Wzorując się na podobnych projektach, które z wielkim sukcesem ruszyły już w innych miastach, ZZM przygotował w tym sezonie w Krakowie dwie trasy biegowe. Pierwszą znajduje się na terenie Krakowskich Błoń, w sąsiedztwie stadionu Wisły, drugą na terenie Bulwarów Wiślanych, a w przyszłości także w Parku Lotników Polskich. Trasy te przygotowane zostaną przez ZZM.

Na Błoniach w planach jest wytyczenie trzech pętli – dla początkujących, średniozaawansowanych i dobrze jeżdżących. By zachęcić wszystkich zainteresowanych mieszkańców, przewidziano także opiekę trenerską oraz możliwość nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu osobom, które będą chciały spróbować swych sił na trasach.

Jeśli zima dopisze, to inauguracja tras odbędzie się już w najbliższy weekend. Trasy przygotowane będą przez skuter, specjalnie w tym celu przywieziony do Krakowa, do którego przymocowana zostanie profesjonalna wygniatarka śladu. Ślad będzie przygotowywany na weekend, ale jeśli mieszkańcy zastosują się do oznakowania tras, będzie można także uprawiać zimowe sporty w tygodniu.

Tagi: zima, kraków, sport

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także