Komunikat archiwalny

IMGW ostrzega przed mrozem. W nocy nawet -16 stopni Celsjusza

Uwaga na silny mróz. Jak prognozuje biuro IMGW w Krakowie, w nocy z piątku na sobotę temperatura minimalna w naszym regionie wyniesie od -16°C do -14°C, a w rejonach podgórskich od -20°C do -18°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru to 5 do 10 km/h.

IMGW ostrzega przed mrozem. W nocy nawet -16 stopni Celsjusza
Fot. Magiczny Kraków

Niskie temperatury i zimowa aura bywają przyczyną tragedii. Strażnicy miejscy w całym mieście już od początku listopada ubiegłego roku prowadzą codzienne kontrole pustostanów, altan działkowych, kanałów ciepłowniczych i innych miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bez dachu nad głową. 

Apelujemy do mieszkańców, by nie pozostawali obojętni na los osób bezdomnych i zgłaszali informacje o osobach zagrożonych wychłodzeniem czy potrzebujących pomocy na numer alarmowy 986. W najbliższych dniach mogą bowiem wystąpić znaczne spadki temperatury - w konsekwencji wzrasta ryzyko hipotermii.

Funkcjonariusze straży miejskiej docierający do osób bezdomnych sprawdzają czy nie potrzebują one pomocy. Udzielają również informacji o możliwościach wsparcia socjalnego, a w razie konieczności pomagają w dotarciu do łaźni, ogrzewalni lub noclegowni. Ponadto jeśli zachodzi taka konieczność udzielana jest pomoc medyczna, a w uzasadnionych sytuacjach wezwane pogotowie ratunkowe.

Sytuację na drogach przez 24 godziny na dobę monitorują dyżurni MPO. Mieszkańcy mogą przysyłać zgłoszenia o oblodzeniu i opadach, konieczności odśnieżania ulic i chodników bezpośrednio do dyspozytorni akcji ZIMA mailowo (interwencje24h@mpo.krakow.pl) i telefonicznie (12 646 23 61).

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także