Komunikat archiwalny

Reorganizacji szkół nie będzie [WIDEO]

– Radni podczas komisji głównej nie zdecydowali się wprowadzić do porządku obrad najbliższej sesji projektów uchwał zamiarowych dotyczących reorganizacji szkół. W związku z tym, Prezydent Jacek Majchrowski postanowił wycofać wszystkie te projekty – powiedziała podczas briefingu Katarzyna Król, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Reorganizacji szkół nie będzie [WIDEO]
Fot. Tomasz Stankiewicz / www.krakow.pl

Jak poinformowała wiceprezydent Król, decyzja Prezydenta Krakowa była podyktowana dwoma powodami. Po pierwsze, chodziło o wymogi formalne. – Ustawa narzuca termin przyjęcia uchwał do końca lutego. Gdyby znalazły się w porządku obrad kolejnej sesji, głosowanie nad nimi, z uwagi na tryb dwuczytaniowy, odbyłoby się już w marcu, czyli poza ustawowymi terminami – tłumaczyła Katarzyna Król.

Drugim powodem było stanowisko radnych w tej sprawie. - To Rada Miasta jest organem stanowiącym, który decyduje o przyszłości szkół, Prezydent Krakowa może jedynie proponować zmiany. Skoro radni ich nie chcą, nie widzimy powodu, aby niepotrzebnie niepokoić rodziców i tworzyć nerwową atmosferę wokół szkół – zaznaczyła Katarzyna Król.

Loading the player...

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także