Komunikat archiwalny

Solaris chce dostarczyć autobusy hybrydowe dla Krakowa

Jedna oferta wpłynęła do MPK w przetargu na dostawę 12 przegubowych autobusów hybrydowych, który został ogłoszony w grudniu 2015 roku. Ofertę złożyła firma Solaris Bus&Coach SA, która wyceniła dostawy autobusów na kwotę 25.200.008 zł netto. 
 

Solaris chce dostarczyć autobusy hybrydowe dla Krakowa
Fot. MPK Kraków

Przesłana oferta zostanie teraz zweryfikowana i sprawdzona czy spełnia wymagania, które postawił zamawiający. Warto pamiętać, że kryterium wyboru najlepszej oferty to nie tylko cena, która stanowi 70 proc., ale także kryteria techniczne, których udział w ocenie oferty wynosi 30 proc.

Największą zaletą zamówionych przez MPK SA autobusów jest napęd hybrydowy łączący silnik elektryczny i spalinowy spełniający najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro 6. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Warto przypomnieć, że krakowski przewoźnik zamierza kupić 107 autobusów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, korzystając z instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Oprócz 12 autobusów hybrydowych przegubowych MPK SA kupi 60 autobusów 12-metrowych, 15 autobusów typu midi i 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania.
 

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także