Komunikat archiwalny

Trasa, plany i rezolucja

3 lutego (środa) o godz. 10:00 w Sali obrad RMK przy Placu Wszystkich Świętych 3-4 rozpocznie się 36. sesja Rady Miasta Krakowa. W porządku obrad znalazło się 38 punktów. 

Trasa, plany i rezolucja
Fot. Magiczny Kraków

W drugim czytaniu rozstrzygną się losy projektu uchwały w sprawie utworzenia przez Gminę Miejską Kraków jednoosobowej spółki Trasa Łagiewnicka. Radni będą też dyskutować o zmianach w uchwale dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Krakowa.

W porządku obrad znalazły się też nowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego obszaru: „Kolna – obszar łąkowy”, „Pychowice – ogród akademicki”, „Zabłocie – Zachód” oraz „Wróblowice II”.

Radni zastanowią się też nad objęciem przez Radę Miasta Krakowa honorowego patronatu nad Ogólnopolską Kartą Seniora i Głosem Seniora (edycja krakowska) oraz wzniesieniem pomnika Zofii Kossak-Szczuckiej. Projektodawcą obu uchwał są radni z Komisji Głównej.

W porządku obrad znalazł się również projekt rezolucji, autorstwa radnych Klubu Przyjazny Kraków. Dotyczy on podpisania przez NFZ kontraktu z Centrum Cyklotronowym Bronowice w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN.

Więcej na:  www.bip.krakow.pl

Pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: Damian Żelezik
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także