Komunikat archiwalny

Piłka ręczna: z kim zagramy o igrzyska w Rio i MŚ we Francji?

EURO 2016 już za nami. Nie oznacza to jednak, że teraz polscy szczypiorniści mogą się udać na zasłużony odpoczynek. Przed nimi kolejna niezwykle prestiżowa impreza - Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. O wyjazd do Brazylii przyjdzie im rywalizować z Macedonią, Chile i Tunezją. Jeden z turniejów kwalifikacyjnych ma szansę zorganizować w kwietniu gdańska Ergo Arena.
 

Piłka ręczna: z kim zagramy o igrzyska w Rio i MŚ we Francji?
Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS

Na razie w igrzyskach mają zapewniony udział: Brazylijczycy (jako gospodarze), Francuzi (mistrzowie świata z 2015 r.), Niemcy (świeżo upieczeni mistrzowie Europy), a także Argentyńczycy, Katarczycy i Egipcjanie. 

W niedzielę (31 stycznia) w centrum prasowym EHF EURO 2016 w TAURON Arenie odbyło się losowanie par spotkań play-off strefy europejskiej o prawo gry w turnieju finałowym Mistrzostw Świata we Francji w 2017 r. Europa dysponuje 13 miejscami. Z przywileju gospodarza korzysta oczywiście Francja, zarazem mistrz świata z 2015 roku, na podstawie wyników EHF EURO 2016 zakwalifikowali się także medaliści tego turnieju: Niemcy, Hiszpanie i Chorwaci. 

Pozostałe dziewięć miejsce to stawka meczów play-off w terminach: 10-12 czerwca oraz 14-16 czerwca. Reprezentacja Polski zagra z Holandią. Inne pary to: Szwecja – Bośnia i Hercegowina, Czechy – Macedonia, Rosja – Czarnogóra, Serbia – Węgry, Islandia – Portugalia, Białoruś – Łotwa, Słowenia – Norwegia, Dania – Austria.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także