Komunikat archiwalny

4 lutego - Dzień walki z rakiem

Walka z nowotworem, jak  z wrogiem, wymaga od chorego wyostrzonego zmysłu obserwacji, wytrwałości oraz niezmierzonej siły i odwagi. 4 lutego, w Dzień Walki z Rakiem, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" zaprasza na comiesięczne spotkania "wojowników" i ich najbliższych. 

4 lutego - Dzień walki z rakiem
Fot. su.krakow.pl

4 lutego obchodzony jest Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" zaprasza "wojowników" - pacjentów oraz ich rodziny i przyjaciół na comiesięczne spotkania, podczas których można wymienić doświadczenia lub zadać trudne i nurtujące pytania.

Spotkania odbywają się w budynku Ogrodu Botanicznego, przy ul. Kopernika 27, w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godzinach od 18.00 do 20.00. Kolejne spotkanie odbędzie się w marcu.

Walka z nowotworem, jak z wrogiem, wymaga od chorego i jego rodziny wielu umiejętności: wyostrzonego zmysłu obserwacji, który nie pozwala przegapić niepokojących przesłanek, mogących świadczyć o pojawieniu się chorób układu chłonnego; wytrwałości pozwalającej przetrwać nawet najtrudniejsze chwile, w tym proces leczenia; oraz niezmierzonej siły i odwagi, które pozwalają wygrać wojnę mimo przegranej bitwy. Do chorób układu chłonnego należą chłoniaki. Ich objawy są niespecyficzne, przez co często są mylone np. z przeziębieniem. Dlatego w walce z chłoniakiem tak ważny jest zmysł samoobserwacji. 

Do objawów chłoniaka można zaliczyć: powiększone węzły chłonne, kaszel, infekcje, swędzenie skóry, gorączkę ponad 38 stopni lub nawracające stany podgorączkowe nie spowodowane infekcją, szybkie chudnięcie, obfite poty nocne, nietolerancję wysiłku. Jeśli któreś z powyższych objawów występują dłużej niż 2-3 tygodnie, warto umówić wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.przebisnieg.org.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także