Komunikat archiwalny

Mirosław Czyżykiewicz SOLO

Koncert Mirosława Czyżykiewicza odbędzie się w Żydowskim Muzeum Galicja w niedzielę, 7 lutego o godz. 19.00. Mirosław Czyżykiewicz to z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz.

Mirosław Czyżykiewicz SOLO
Fot. materiały prasowe

Artystę wyróżnia charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, melorecytacja. Jego teksty pozostają niedoścignionym wzorem dla wielu młodych twórców. Ten artysta słowami potrafi oddać to, na co wielu z nas często nie znajduje własnych słów. Nadaje kształt emocjom, które możemy odnaleźć w każdej codzienności. O czym śpiewa Czyżykiewicz? O życiu. Jego pieśni to opis świata, zapis wrażeń, notatka z podróży. 

Program CZYŻYKIEWICZ SOLO to kompilacja utworów z autorskich płyt Mirka Czyżykiewicza do tekstów własnych a także wybitnych autorów, m.in. Josifa Brodskiego (w przekładach: Stanisława Barańczaka, Katarzyny Krzyżewskiej i Wiktora Woroszylskiego), Thomasa Hardy’ego (w przekładzie Stanisława Barańczaka), Konstantego I. Gałczyńskiego, Zbigniewa Herberta czy Włodzimierza Wysockiego.

Bilety: Przedsprzedaż 30PLN, w dniu koncertu 40 PLN.

Wiecej informacji na stronie muzeum.

Pokaż metkę
Autor: Marcin Drobisz
Osoba publikująca: MARCIN DROBISZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także