Komunikat archiwalny

Smogowe Ostatki

To będzie bieg z pełną parą! Ścigać się będą m.in. smog, zły piec oraz krakowianie, którym czyste powietrze leży na sercu. II Krakowski Bieg Antysmogowy odbędzie się już dziś (6 lutego), czyli w ostatnią sobotę karnawału. Początek biegu o godzinie 10 na placu na Groblach. Biegacze pokonają 5,5 km trasę ulicami Starego Miasta z krótkim postojem pod Ratuszem na… ukaranie smoga.

Smogowe Ostatki
Fot. Magiczny Kraków

Nasi przodkowie w karnawałowe ostatki ścinali głowę Mięsopustowi, słomianej kukle symbolizującej zimę. Miało to przyspieszyć nadejście wiosny. My współcześnie mamy innego wroga, którego chcemy się pozbyć. Jest nim smog!

Dlatego organizatorzy wydarzenia przygotowali wielką kukłę Smoga, z którą następnie przebiegną ulicami miasta, by starym-nowym zwyczajem na Rynku Głównym odczytać mu wyrok i sprawiedliwie go ukarać.

Zapraszamy do przyłączenia się do tej nietypowej parady karnawałowej! Organizatorzy wydarzenia zachęcają do przyniesienia antysmogowych transparentów oraz przyjścia w przebraniach. Warto, bo na najbrzydszego paprocha czekają nagrody. Na mecie biegu serwowany będzie żurek oraz pączki.

Udział w biegu jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy otrzymają maseczki przeciwpyłowe, w których pokonają całą trasę.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Krakowski Bieg Antysmogowy, a jej partnerami są Teatr Figur, MPEC w Krakowie, EDF Kraków, CEZ Skawina oraz Erbud.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także