Komunikat archiwalny

Jest decyzja środowiskowa dla przebudowy al. 29 Listopada

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska utrzymał w mocy decyzję środowiskową dla przebudowy al. 29 Listopada od ul. Opolskiej do granic miasta. To jedna z kluczowych miejskich inwestycji w północnej części Krakowa.

Jest decyzja środowiskowa dla przebudowy al. 29 Listopada
Fot. Magiczny Kraków

Decyzja Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, który podtrzymał wydaną jesienią 2014 roku decyzję środowiskową dla przebudowy alei 29 Listopada oznacza w praktyce odblokowanie działań, których celem jest realizacja ważnego dla mieszkańców zadania. - Teraz opracowany zostanie Program Funkcjonalno-Użytkowy, który będzie podstawą do ogłoszenia przetargu w trybie zaprojektuj i zbuduj. Wykonawca powinien być wyłoniony jeszcze w pierwszej połowie tego roku – informuje Piotr Hamarnik z ZIKIT.

W kolejnym etapie przygotowany będzie projekt, złożony wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Roboty budowlane powinny zacząć się w 2017 roku.

Przypomnijmy, że przebudowa „wyjazdówki” na Warszawę to jedno ważniejszych zadań, które Miasto realizuje w północnej części Krakowa. Przygotowywana jest budowa linii krakowskiego szybkiego tramwaju do Górki Narodowej i Azorów. Pierwsza trasa jest na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej. W przypadku linii na Azory prowadzone są konsultacje społeczne. Oba zadania powinny zakończyć się w ciągu kilku najbliższych lat.

Z mniejszych projektów – trwa remont ulic Siewnej i Reduta, w kolejce czeka ul. Łokietka. Kolejna ważna inwestycja to ścieżka od ul. Sosnowieckiej wzdłuż ul. Conrada i Opolskiej do ul. Mackiewicza. Zadanie jest w tegorocznym budżecie miasta.
 

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także