Komunikat archiwalny

Rusza VIII Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej

Filmowcy – rusza Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej! Ogłaszamy nabór wniosków do VIII edycji Konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 29 lutego 2016 roku. Tradycyjnie już, miasto wesprze realizacje nagrodzonych produkcji nie tylko finansowo, ale także logistycznie. Organizatorami konkursu są niezmiennie: Województwo Małopolskie, Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe - operator Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie. Zachęcamy do działania!

Rusza VIII Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej
Fot. studiuje.eu

Celem Konkursu realizowanego ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie (utworzonego dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego) jest wspieranie produkcji filmowych związanych z Krakowem i Małopolską. Projekty te mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji naszego regionu, a także do podkreślania jego pozytywnego wizerunku.

Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest związanie produkcji z Województwem Małopolskim lub Miastem Kraków, zarówno poprzez tematykę, jak i twórców, ale przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu.

Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć wniosek w dwóch formach: elektronicznej i pisemnej. Aktualny formularz oraz szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego wypełnienia wniosku są dostępne na www.film-commission.pl. Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy złożyć w siedzibie Krakowskiego Biura Festiwalowego przy ul. Wygrana 2, 30-311, Kraków, w godzinach 9:00–16:00. Za termin złożenia wniosku uważa się datę i godzinę jego wpływu do siedziby Krakowskiego Biura Festiwalowego. Wszelkie pytania można kierować na adres: nwoda@film-commission.pl, akrupiarza@film-commission.pl i dnosal@film-commission.pl.

Pliki do pobrania: Wniosek RFF 2016 , Regulamin RFF 2016, Karta oceny RFF 2016 tutaj.

Z dumą podkreślamy, że produkcje „Demon” Marcina Wrony i „Czerwony Pająk” Marcina Koszałki, które są beneficjentami Konkursu na Wspierania Produkcji Filmowej organizowanego przez Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie, finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków, zostały nominowane do Orłów 2016, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej, nazywanych przez media „polskimi Oscarami”. Obie produkcje znalazły się również w finałowej siódemce prestiżowego konkursu Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC 2016. Zdjęcia do filmów powstawały w Krakowie przy wsparciu Krakow Film Commission, a koproducentem obrazów jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Więcej informacji na www.film-commission.pl

Tagi: film, konkurs

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także