Komunikat archiwalny

Tutaj seniorzy aktywnie spędzą czas

Kursy florystyki, zajęcia wokalno–muzyczne, nauka pierwszej pomocy, możliwość skorzystania z zajęć fitness na basenie i sauny – to tylko część bogatej oferty, którą przygotowało dla osób w wieku 60+ Centrum Aktywności Seniorów „Lemon Fitness”. Centrum przy ul. Ludwinowskiej 11 (Dzielnica Podgórze) działające przy Fundacji im. HiT Augustyn serdecznie zaprasza seniorów do uczestnictwa w zajęciach. To kolejne już Centrum Aktywności Seniorów w naszym mieście.

Tutaj seniorzy aktywnie spędzą czas
Fot. Wiesław Majka

Przypomnijmy; Centra Aktywności Seniorów to sieć placówek oferujących różnorodną ofertę zajęć dla seniorów, powstałych w ramach realizacji miejskiego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS 2015-2020. Aktualnie działa czternaście CAS-ów, docelowo planowane jest uruchomienie 54 placówek (po trzy w każdej dzielnicy). Finansowanie działania CAS-ów zapewnia Gmina Miejska Kraków, a prowadzą je wybrane w otwartym konkursie ofert organizacje pozarządowe.

CAS-y zapraszają seniorów, którzy chcieliby uczyć się nowych rzeczy, podnosić kondycję psychiczną i fizyczną oraz działać na rzecz dobra wspólnego. Placówki są dostępne od poniedziałku do piątku, 4-6 godzin dziennie w zależności od potrzeb seniorów w danym Centrum.

Więcej informacji można znaleźć na www.dlaseniora.krakow.pl

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący:
Zobacz także