Komunikat archiwalny

Nie żyje Jerzy Grałek. Aktor miał 69 lat

Nie żyje Jerzy Grałek - znakomity aktor teatralny i filmowy, który od lat był związany z Krakowem. Miał 69 lat.

Nie żyje Jerzy Grałek. Aktor miał 69 lat
Fot. Narodowy Stary Teatr w Krakowie

"Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 15 lutego 2016 r. zmarł Jerzy Grałek, aktor od 1986 roku związany se Starym Teatrem w Krakowie, na deskach, którego tworzył wspaniałe kreacje. Ostatnio widzowie mogli podziwiać aktora w takich spektaklach jak: "Trylogia", "Oresteja", "Wesele hrabiego Orgaza", "Tajny Agent" i "Król Lear" w reż. Jana Klaty" - poinformował na swoich stronach internetowych zespół Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Jerzy Grałek ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W trakcie swojej kariery grał m.in. na scenach w Bydgoszczy, Łodzi czy Wrocławiu. Od lat 70. ubiegłego wieku był związany z teatrami krakowskimi - Teatrem im. Juliusza Słowackiego, Teatrem Bagatela i Starym Teatrem.

W 1968 r. zadebiutował w filmie pt. "Dancing w kwaterze Hitlera" Jana Batorego. Grał m.in. u Juliusza Machulskiego, Jerzego Antczaka, Kazimierza Kutza i Andrzeja Wajdy.

Grałek często pojawiał się także na małym ekranie. Był znany widzom takich seriali jak "Na dobre i na złe", "Świat według Kiepskich", "Samo życie" i "Na Wspólnej". 

Tagi: kraków, teatr

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także