Komunikat archiwalny

Zdjęcia do filmu „Denial” z Rachel Weisz i Tomem Wilkinsonem w Krakowie

Z końcem stycznia w Krakowie zakończyły się zdjęcia do filmu „Denial” z Rachel Weisz i Tomem Wilkinsonem w rolach głównych.

Zdjęcia do filmu „Denial” z Rachel Weisz i Tomem Wilkinsonem w Krakowie
Fot. Gary Foster

„Denial” to oparty na faktach dramat sądowy, do którego scenariusz napisał nominowany do Oscara i nagrodzony BAFTĄ, David Hare. Historia koncentruje się wokół procesu o oszczerstwo, który został wytoczony amerykańskiej profesor Deborah Lipstadt, przez brytyjskiego historyka Davida Irvinga, negującego istnienie Holocaustu. Główną rolę gra Rachel Weisz, zdobywczyni Oscara za rolę w „Wiernym ogrodniku”. Jej postać musi stawić czoła zawiłościom brytyjskiego systemu prawnego.

W sądowej walce pomaga jej adwokat Richard Rampton odtwarzany przez Toma Wilkinsona, aktora dwukrotnie nominowanego do Oscara („Michael Clayton”, „Za drzwiami sypialni”). Timothy Spall („Mr. Turner”) wciela się w rolę Davida Irvinga, brytyjskiego historyka rewizjonisty, który pozwał Lipstadt o oszczerstwo. Andrew Scott (serial TV „Sherlock”) gra znanego prawnika Anthony’ego Juliusa.

Film reżyseruje Brytyjczyk Mick Jackson („The Bodyguard”, „Temple Grandin“), a produkują Gary Foster i Russ Krasnoff (Krasnoff/Foster Entertainment) razem z Shoebox Films i Participant Media („Most szpiegów”, „Służące”, „Lincoln”).

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w grudniu i były realizowane w Polsce, Londynie i Atlancie. Ostatni klaps na planie padł 31 stycznia w jednej z restauracji na krakowskim Rynku Głównym.

Producenci Gary Foster i Russ Krasnoff powiedzieli: „Zdjęcia w Krakowie były wyjątkowym doświadczeniem dla ekipy i obsady filmu “Denial”. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy ze świetną ekipą polską i brytyjską. Jesteśmy także wdzięczni Krakow Film Commission za wsparcie, którego nam udzielili.”

Polskim producentem wykonawczym filmu była Marta Habior z No Sugar Films. Krakow Film Commission udzieliło produkcji wsparcia w zakresie organizacji planu w Krakowie.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także