Komunikat archiwalny

Będzie 12 hybrydowych Solarisów

Solaris Bus&Coach SA dostarczy do Krakowa 12 autobusów hybrydowych przegubowych o długości 18 metrów. Oferta firmy z Bolechowa była jedyną, jaka wpłynęła do MPK SA w przetargu, który został ogłoszony w grudniu 2015 roku.

Będzie 12 hybrydowych Solarisów
Fot. MPK Kraków

Przesłana oferta spełniała wszystkie wymagania zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Przypomnijmy, że Solaris Bus&Coach SA za dostarczenie 12 autobusów hybrydowych zaproponował kwotę 25.200.008 zł netto.

Jeszcze przed podpisaniem umowy MPK SA zwróci się o sprawdzenie całej procedury przetargowej do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po zakończeniu kontroli z firmą Solaris może zostać zawarta umowa. Od tego momentu producent będzie miał siedem miesięcy na dostarczenie autobusów do Krakowa.

- Największą zaletą zamówionych przez MPK SA autobusów jest napęd hybrydowy  łączący silnik elektryczny i spalinowy spełniający najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro 6. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej – mówi Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK SA.

Warto przypomnieć, że krakowski przewoźnik zamierza kupić 107 autobusów w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, korzystając z instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. MPK SA podpisało już umowę na dostawę 60 autobusów 12-metrowych. Oprócz tego MPK SA zamierza zamówić 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania oraz 15 autobusów typu midi o długości ok. 8,5 m.

 

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także