Komunikat archiwalny

Wirtualny literacki rok 2015

Ponad 50 zrealizowanych projektów, współpraca z ponad 120 partnerami, godziny spotkań, setki gości i tysiące uczestników – tak minął kolejny, literacki rok w Krakowie Mieście Literatury UNESCO. Z tej okazji ruszyła nowa strona internetowa, która podsumowuje intensywny literacki rok 2015 w naszym mieście.

Wirtualny literacki rok 2015
Fot. 2015.miastoliteratury.pl

– Tytuł Miasta Literatury UNESCO zobowiązuje do nieustannej pracy na rzecz literatury i czytelnictwa. Kraków przyjął to zobowiązanie, a kolejny rok pracy dowodzi, że traktujemy je priorytetowo. Cieszy nas tak ogromy zasięg oddziaływania realizowanych projektów, ciągły rozwój i współpraca z licznymi partnerami, a także zainteresowanie naszą ofertą wśród mieszkańców miasta i jego gości – mówi Izabela Helbin dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. 

Strona internetowa podsumowująca literacki rok 2015 to dobre miejsce dla wszystkich stałych bywalców krakowskich wydarzeń literackich oraz dla tych, którzy coś w zeszłym roku przegapili. To multimedialna relacja ze wszystkich festiwali, spotkań, wykładów, spacerów, koncertów i dziesiątek innych specjalnych wydarzeń zorganizowanych wokół książki przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i jego partnerów w 2015 roku.

Wirtualny raport www.2015.miastoliteratury.pl z jednej strony stanowi klasyczne kalendarium wydarzeń uporządkowanych chronologiczne, z drugiej wskazuje na 10 strategicznych obszarów rozwoju Krakowa Miasta Literatury UNESCO takich jak, m.in. integrowanie życia literackiego, kreowanie postaw czytelniczych czy wspieranie rozwoju przemysłów książki oraz konkretne projekty literackie, które w ramach poszczególnych obszarów udało się zrealizować.

Nie jest to wyłącznie nostalgiczny adres www, którego celem jest wzbudzenie tęsknoty za przeszłością. Projekt jest również obiecującym prognostykiem na przyszłość i dlatego można oczekiwać, że w 2016 roku wydarzy się równie dużo, a nawet więcej. – Mając przed oczami tak różnorodny i barwny obraz życia literackiego w Krakowie, bogatsi o nowe doświadczenia wyniesione z ubiegłego roku, z entuzjazmem spoglądamy w przyszłość – dodaje Izabela Helbin.

Zobacz więcej: www.2015.miastoliteratury.pl.

 

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także