Komunikat archiwalny

Jakie imprezy na Błoniach Krakowskich?

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podpisał zarządzenie w sprawie wykazu stałych imprez na terenie Błoń Krakowskich. To element porządkowania polityki Miasta w zakresie udostępniania przestrzeni miejskich na organizację wydarzeń plenerowych.

Jakie imprezy na Błoniach Krakowskich?
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

- Opracowanie uporządkowanego wykazu stałych imprez na Błoniach Krakowskich ma na celu podniesienie ich rangi. Ze względu na dużą różnorodność wydarzeń na tym terenie lista umożliwi również zaplanowanie w skali całego roku kalendarzowego rezerwacji terenu w celu jego bezkolizyjnego udostępniania wszystkim organizatorom – wyjaśnia Tomasz Popiołek, dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych.

W wykazie znajduje się 12 przedsięwzięć, głównie o charakterze sportowym, rekreacyjnym i edukacyjnym. Są więc krakowskie wydarzenia biegowe – Półmaraton Marzanny, Cracovia Maraton czy Krakowski Bieg Niepodległości. Na Błoniach przewidziano też organizację Krakowskiego Festiwalu Recyklingu, Festiwalu Nauki czy Międzynarodowych Dni Kultury Romskiej. – Trzeba jednak pamiętać, że wpisanie wydarzenia do wykazu stałych imprez odbywających się na Błoniach Krakowskich nie zwalnia Organizatora od konieczności zawarcia stosownej umowy z Gminą Miejską Kraków – wyjaśnia dyrektor Popiołek.

W tym roku Błonia Krakowskie będą też miejscem szeregu wydarzeń związanych z odbywającymi się w naszym mieście Światowymi Dniami Młodzieży.

Przyjęcie wykazu cyklicznych imprez na Błoniach to element porządkowania polityki Miasta w zakresie udostępniania przestrzeni miejskich na organizację wydarzeń plenerowych. Przypomnijmy, że obecnie przygotowywane są listy stałych wydarzeń, które będą się odbywać na Rynku Głównym i innych miejskich placach.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także