Komunikat archiwalny

„Przestrzenie do życia” – nowa wystawa w Galerii Architektury GAGA

„Przestrzenie do życia” to tytuł najnowszej wystawy krakowskiej Galerii Architektury GAGA. Ekspozycja prezentuje dorobek Romualda Loeglera, zasłużonego dla Krakowa, a zarazem jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich architektów i urbanistów. Wystawę można oglądać od 19 marca w Galerii Architektury GAGA w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie przy ul. Rajskiej 12.

„Przestrzenie do życia” – nowa wystawa w Galerii Architektury GAGA
Fot. Materiały prasowe

Romuald Loegler w większości utrzymuje swoje projekty w stylistyce hi-tech. Czasem jednak, na pozór przypadkowo zestawione, geometryczne formy układają się w dekonstruktywistyczne budowle, które zawsze jednak cechuje funkcjonalny ład i logika. U Loeglera nic nie jest bowiem dziełem przypadku.

Oprócz praktyki architektonicznej Romuald Loegler aktywny jest jako animator życia architektonicznego i społecznego. W 1985 roku był współtwórcą organizowanego do dziś Biennale Architektury w Krakowie, w latach 1985–1991 pełnił funkcję redaktora naczelnego magazynu “Architekt”, a od 1992 jest szefem wydawnictwa RAM, wydawcy miesięcznika "Architektura i Biznes”. 

Z okazji 75-lecia Romualda Loeglera 19 marca w Galeria Architektury GAGA otwarta została jubileuszowa wystawa prezentująca jego dokonania jako architekta i urbanisty.

Oba oblicza projektanta – architektoniczne i urbanistyczne – podzielą przestrzeń ekspozycyjną na dwie sale. W pierwszej zobaczymy projekty i realizacje działającego od 1987 roku biura architektonicznego „Atelier Loegler i Partnerzy”, w drugiej – zaaranżowanej na wielką książkę - przenikniemy do świata urbanistyki widzianej oczami Loeglera.

Wystawa w Galerii Architektury GAGA to preludium do przypadającego na przyszły rok Biennale Architektury w Krakowie, którego głównym hasłem mają być właśnie „Przestrzenie do życia”.

Wystawę można oglądać od 19 marca w Galerii Architektury GAGA w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. Galeria otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 – 19:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 – 17:00. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny. 

„Przestrzenie do życia” – nowa wystawa w Galerii Architektury GAGA - Filharmonia w Łodzi

„Przestrzenie do życia” – nowa wystawa w Galerii Architektury GAGA - Filharmonia w Łodzi

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także