Komunikat archiwalny

Przygotowania do piłkarskiego święta

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2017 zbliżają się wielkimi krokami. W ramach przygotowań, dziś w Krakowie gościmy delegację UEFA, reprezentowaną m.in. przez Davida Valmera oraz Michała Langera. Przedstawiciele federacji sprawdzają stan obiektów, które będą turniejowymi centrami treningowymi: stadion sportowy LKS Kmity Zabierzów, stadion miejski przy ul. Reymonta, stadion miejski będący w dyspozycji Hutnika oraz z myślą o sędziach turnieju: stadion Górnika Wieliczka i stadion Garbarni.

Przygotowania do piłkarskiego święta
Fot. Paweł Krawczyk / krakow.pl

Przypomnijmy, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się od 16 do 30 czerwca 2017 roku. Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej, Kraków znalazł się wśród sześciu miast-gospodarzy tej imprezy. Oprócz stolicy Małopolski, młodzi piłkarze będą rywalizować w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Lublinie i Tychach.

W Krakowie na pewno rozegrane zostaną mecze eliminacyjne – reprezentacje zagrają na stadionie Cracovii. Nasze miasto będzie również gospodarzem uroczystej ceremonii losowania grup, która odbędzie 1 grudnia  2016 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków. – Wciąż nie zapadła decyzja, gdzie zostanie rozegrany finał imprezy. Jest szansa, że będzie to Kraków – mówi Janusz Kozioł, Doradca Prezydenta Krakowa ds. Sportu.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także