Komunikat archiwalny

Przygotowania do piłkarskiego święta

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2017 zbliżają się wielkimi krokami. W ramach przygotowań, dziś w Krakowie gościmy delegację UEFA, reprezentowaną m.in. przez Davida Valmera oraz Michała Langera. Przedstawiciele federacji sprawdzają stan obiektów, które będą turniejowymi centrami treningowymi: stadion sportowy LKS Kmity Zabierzów, stadion miejski przy ul. Reymonta, stadion miejski będący w dyspozycji Hutnika oraz z myślą o sędziach turnieju: stadion Górnika Wieliczka i stadion Garbarni.

Przygotowania do piłkarskiego święta
Fot. Magiczny Kraków

Przypomnijmy, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się od 16 do 30 czerwca 2017 roku. Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej, Kraków znalazł się wśród sześciu miast-gospodarzy tej imprezy. Oprócz stolicy Małopolski, młodzi piłkarze będą rywalizować w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Lublinie i Tychach.

W Krakowie na pewno rozegrane zostaną mecze eliminacyjne – reprezentacje zagrają na stadionie Cracovii. Nasze miasto będzie również gospodarzem uroczystej ceremonii losowania grup, która odbędzie 1 grudnia  2016 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków. – Wciąż nie zapadła decyzja, gdzie zostanie rozegrany finał imprezy. Jest szansa, że będzie to Kraków – mówi Janusz Kozioł, Doradca Prezydenta Krakowa ds. Sportu.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także