Komunikat archiwalny

Dla kogo 500+

Gdzie i do kiedy składać wnioski, a także jak będzie wyglądała procedura ich rozpatrywania – czyli wszystko o przygotowaniach do wdrożenia ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przez Gminę Miejską Kraków. Informacja o tym przedstawiona została radnym na posiedzeniu Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa.

Dla kogo 500+
Fot. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Od 1 kwietnia 2016 r. wnioski o wypłatę świadczenia wychowawczego mieszkańcy Gminy Miejskiej Kraków będą mogli składać w 6 lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa:  ul. Stachowicza, os. Zgody, ul. Wielicka, ul. Powstania Warszawskiego, Pl. Wszystkich Świętych i CH „Bonarka”,  w  6 lokalizacjach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie oraz  w szkołach, przedszkolach i żłobkach samorządowych. Od 21 marca br. we wszystkich lokalizacjach UMK pracownicy będą udzielać informacji i wydawać wnioski. Ponadto wnioski od rodzin znajdujących się pod opieką MOPS będą zbierać pracownicy socjalni.

Na bieżąco aktualizowane są informacje zawarte na stronie internetowej - www.sprawyspoleczne.krakow.pl . Na stronach internetowych będzie udostępniony film instruktażowy dotyczący wypełniania  wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Przygotowano mini przewodnik pomagający wypełnić krok po kroku wniosek. - Trwają intensywne prace nad przygotowaniem aplikacji informatycznej, która będzie obsługiwać program Rodzina 500+ w Krakowie. W tym zakresie jesteśmy uzależni od firmy Asseco, która jest za to odpowiedzialna – mówił Jan Żądło, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych. Obsługą programu będzie zajmował się nowy Referat Świadczeń Wychowawczych w Wydziale Spraw Społecznych.

Pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także