Komunikat archiwalny

15. Letnia Szkoła Wyszehradzka – zgłoś się!

15. edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej odbędzie się w terminie 3-16 lipca 2016. Motywem przewodnim jubileuszowej edycji będą hasła „kreacja”, „innowacja” i „synergia”. Kandydaci składają swoje aplikacje on-line na stronie www.visegradsummerschool.org. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca 2016. Zaakceptowanie osoby zostaną poinformowane do 30 kwietnia 2016.

15. Letnia Szkoła Wyszehradzka – zgłoś się!
Fot. Paweł Mazur

Letnia Szkoła Wyszehradzka jest międzynarodowym wydarzeniem organizowanym corocznie od 2002 roku przez Stowarzyszenie Willa Decjusza z Krakowa. Celem dwutygodniowego szkolenia dla młodych czeskich, węgierskich, polskich i słowackich studentów, jak również ich rówieśników z innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej, jest budowanie więzi i przyjacielskich kontaktów, likwidowanie wzajemnych stereotypów oraz pogłębianie wiedzy o kulturze, historii i problemach współczesnych.

W dotychczasowych edycjach Letniej Szkoły Wyszehradzkiej wzięło udział ponad 650 osób. Program 15. edycji obejmie wykłady, dyskusje na temat bieżących wydarzeń politycznych, kulturalnych i społecznych oraz warsztaty.

Oprócz ekspertów i intelektualistów, gościmy ambasadorów, ministrów, przedstawicieli Unii Europejskiej, naukowców, polityków, biznesmenów, dziennikarzy, artystów, przedstawicieli władz krajowych i lokalnych, jak również organizacje pozarządowe.

Uczestnicy Szkoły zaangażowani zostaną w opracowanie projektów z zakresu współpracy międzynarodowej oraz zwiedzą Kraków. Część debat, wykładów i spotkań będzie otwarta dla publiczności.

Więcej informacji na temat 15. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej można znaleźć na stronie: www.visegradsummerschool.org oraz www.facebook.com/VisegradSummerSchool.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także