Komunikat archiwalny

Spotkanie z wicepremierem w Cannes [FOTO]

16 marca, drugiego dnia Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes, reprezentacja Krakowa przywitała na naszym stoisku wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Honory gospodarza stolicy Małopolski pełniła Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Rozwoju Miasta.

Spotkanie z wicepremierem w Cannes [FOTO]
Fot. Katarzyna Wysocka

Po krótkim powitaniu, wiceprezydent Krakowa przedstawiła wicepremierowi Morawieckiemu miejskie projekty strategiczne, w tym Nową Hutę Przyszłości, Kraków Balice oraz Kraków – Nowe Miasto. Nie była to jedynie kurtuazyjna rozmowa, a wykorzystana przez Kraków szansa na pokazanie potencjału, jaki tkwi w stolicy Małopolski. Mateusz Morawiecki z wielkim zainteresowaniem wysłuchał informacji o planach rozwojowych Krakowa. Szczególną uwagę wicepremiera przykuł projekt rewitalizacji wschodniej części Krakowa, czyli Kraków-Nowa Huta Przyszłości.

Przypomnijmy, Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes to jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Europie. Podczas czterech targowych dni delegacja naszego miasta – na czele z Elżbietą Koterbą, Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Miasta, spotka się z kilkudziesięcioma inwestorami zainteresowanymi rozpoczęciem lub kontynuowaniem przedsięwzięć inwestycyjnych pod Wawelem. 55 metrowe stoisko Krakowa, zlokalizowane w prestiżowej części wystawowej Palais de Festivals - Riviera Hall, to ciekawa przestrzeń, pozwalająca na odpowiednie przyjęcie wszystkich odwiedzających Kraków we Francji  –  niezależnie od tego, czy dotyczyć będzie kluczowych rozmów o charakterze biznesowym czy kurtuazyjnych wizyt mających na celu pozyskanie ogólnej informacji o mieście.

Formuła MIPIM nastawiona jest przede wszystkim na kreowanie w środowisku biznesowym mocnej, stabilnej i konkurencyjnej marki Krakowa jako miasta atrakcyjnego inwestycyjnie. Atrakcyjność gospodarczą stolicy Małopolski podkreśla obecność krakowskich firm deweloperskich, które zgłosiły chęć współpracy z Krakowem w trakcie targów MIPIM. W ramach tegorocznej edycji podwystawcami miasta będą reprezentanci dwóch spółek z branży deweloperskiej: INTER-BUD Developer Spółka z o.o. Sp. k. oraz Treimorfa Project Sp. z o.o. Celem tych podejmowanych wspólnie z krakowskim biznesem działań promocyjnych jest zaprezentowanie Krakowa jako miasta z dużym potencjałem gospodarczym oraz lidera rozwoju obszaru Europy Środkowo-Wschodniej.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA