Komunikat archiwalny

Zapraszamy na kolejny Salon Książki Krakowskiej

Krowodrza – to temat, wokół którego toczyć się będzie dyskusja podczas kolejnego spotkania z cyklu Salon Książki Krakowskiej, które odbędzie się 23 marca o godzinie 18:00 w Pałacu Krzysztofory.

Zapraszamy na kolejny Salon Książki Krakowskiej
Fot. Magiczny Kraków

Tym razem zaprezentowane zostaną dwie publikacje, związane tematycznie z Krowodrzą: „Wokół Biprostalu” Michała Kozioła oraz „Z dziejów Krowodrzy” pod redakcją Małgorzaty Niechaj.

„Krowodrza, której nazwa wymieniona jest w akcie lokacji Krakowa z 1257 roku, to nie tylko wieś, to kumulacja energii, która kipiała z podmiejskiego folkloru. To tutaj narodziły się wizje szopek krakowskich, ulepionych z cynfolii i jaskrawokolorowej bibułki. Krowodrza to miejsce, gdzie do dnia dzisiejszego żywa jest krakowska gwara i kodeks honorowy. Dzielnica ta wciąż leży na styku metropolitarności i rodzimości” – tak pisze Michał Kozioł w swojej książce „Wokół Biprostalu”.

W spotkaniu wezmą udział autorzy: Małgorzata Niechaj (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa) oraz Michał Kozioł i Łukasz Mańczyk (Rada Dzielnicy V Krowodrza).

Spotkanie poprowadzi Marcin Baran. Partnerem wydarzenia jest Rada Dzielnicy V Krowodrza.

Wstęp na „Salon Książki Krakowskiej” jest bezpłatny. Podczas spotkania będzie można kupić książki w cenach promocyjnych.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także