Komunikat archiwalny

Mieszkam-TU.eu - zgłoś obywatelski projekt

Jeśli uważasz, że projekt, który został wybrany w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa zasługuje również na szersze uznanie, weź udział w konkursie! Od marca do maja 2016 r. trwa druga edycja konkursu "Mieszkam-TU.eu - mądre pomysły na mądre miasto".

Mieszkam-TU.eu - zgłoś obywatelski projekt
Fot. www.krakow.pl

Celem konkursu jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w 2015 r. w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców polskich miast. Promowane będą inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie na społeczność lokalną oraz możliwe do powielenia w innych miastach. W konkursie mogą startować wszyscy mieszkańcy, których zgłoszony uprzednio projekt został wybrany w ramach budżetu obywatelskiego do realizacji w 2015 r. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Finał II edycji konkursu odbędzie się 20 maja w trakcie VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wezmą w nim udział nagrodzeni, członkowie jury oraz przedstawiciele samorządów i mieszkańców. Konkurs jest prowadzony przez Fundację Napraw Sobie Miasto z inicjatywy Stowarzyszenia Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides oraz Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Partnerem jest Portal Samorządowy oraz organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Więcej informacji na: http://mieszkam-tu.eu/.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ALINA BRATKO
Podmiot publikujący: Wydział Spraw Społecznych