Komunikat archiwalny

Wspierając onkologię

Podczas wyjazdowego posiedzenia Komisji Zdrowia i Profilaktyki oraz Uzdrowiskowej radni zapoznali się z działalnością Stowarzyszenia Wspierania Onkologii UNICORN oraz Centrum Psychoonkologii. Posiedzenie odbyło się w Ośrodku „Zielony Dół” na Woli Justowskiej.

Wspierając onkologię
Fot. Błażej Siekierka/krakow.pl

Z prezentacji członkowie komisji dowiedzieli się, że Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN działa w Krakowie od 1999 roku, jego podstawowym celem jest wsparcie leczenia i rehabilitacji osób dotkniętych chorobą nowotworową oraz działania prozdrowotne. Od 14 lat towarzyszy w chorobie pacjentom i ich bliskim, prowadząc centrum informacji, edukacji i terapii w zakresie onkologii. Od wielu lat ze stowarzyszeniem współpracują doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin: psychoonkolodzy, dietetycy, onkolodzy, doradcy zawodowi. W  siedzibie stowarzyszenia można skorzystać z konsultacji lub grupowych zajęć z tymi specjalistami. Prowadzone są również zajęcia rehabilitacji ruchowej.

Oprócz udzielania pomocy stacjonarnej, od lat UNICORN organizuje także wielospecjalistyczne warsztaty wyjazdowe, dzięki którym możliwa jest wielowymiarowa pomoc osobom z całej Polski, jak również ich bliskim.

Stowarzyszenie UNICORN zaliczane jest przez Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne do grona prekursorów opieki psychoonkologicznej w naszym kraju jako „organizacja rzetelna i wiarygodna, która z pasją, oddaniem i dużym potencjałem merytorycznym organizuje pomoc skierowaną do chorych onkologicznie i ich rodzin”.

Przedstawiciele UNICORN mówili radnym, co chcieliby robić i jakie są ich potrzeby. Podziękowali także za wsparcie finansowe od miasta, które pozwoliło im zwiększyć liczbę osób, którym można pomóc.  Radni zgodnie oświadczyli, że przychylają się do prośby będą w dalszym ciągu wspierać UNICORN.

Pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także