Komunikat archiwalny

Wyłowić talenty

Podczas posiedzenia Komisji Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych radni wysłuchali informacji o projekcie KOKOS 2016.  KOKOS 2016, czyli Konkurs Konstrukcji Studenckich, to ogólnopolski projekt, organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych konstruktorów spośród studentów najlepszych polskich uczelni technicznych.

Wyłowić talenty
Fot. NZS

Misja projektu to przede wszystkim dążenie do komercjalizacji konstrukcji studenckich. Istotna jest także współpraca ze światem biznesu inżynieryjnego i wspieranie studenckiej przedsiębiorczości oraz integracja środowisk naukowych. Organizatorzy chcą zachęcić młodych konstruktorów do wyciągnięcia swoich projektów z szuflady i pozwolenia im wyjść poza bramy uczelni. Konkurs wzbudza szerokie zainteresowanie wśród studentów uczelni technicznych w całej Polsce. Odbywa się on w tym roku po raz drugi, a laureaci poprzedniej edycji osiągają sukcesy na skalę międzynarodową. W projekt zaangażowały się największe uczelnie techniczne w Polsce; ośrodki uczelniane znajdują się w 6 największych miastach. Konkurs odbywa się dwustopniowo: na etapie uczelnianym a następnie ogólnopolskim.

W Komisji Konkursowej zasiądą przedstawiciele środowiska biznesowego i naukowego. Finałem będzie Gala Finałowa, organizowana w maju na Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie, gdzie zostaną wręczone nagrody. Gali będzie towarzyszyła ogólnodostępna wystawa zwycięskich konstrukcji.

Pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także