Komunikat archiwalny

Światowy Dzień Wody - warsztaty dla dzieci w MPWiK [WIDEO]

22 marca, jak co roku, Wodociągi Krakowskie zaprosiły na wspólne świętowanie Światowego Dnia Wody! Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom zwracało naszą uwagę na związki między jakością wody, a godnymi warunkami zatrudnienia.

Światowy Dzień Wody - warsztaty dla dzieci w MPWiK [WIDEO]
Fot. Magiczny Kraków

- Dla Wodociągów Krakowskich 22 marca 2016 r. jest okazją do zaproszenia najmłodszych krakowian do wspólnej zabawy i zapoznania się ze specyfiką pracy w przedsiębiorstwie, którego jednym z podstawowych zadań jest uzdatnianie i dostarczanie wody mieszkańcom Krakowa – mówiła Monika Kupnicka z MPWiK. Dzieci mogły dowiedzieć się, czym zajmują się pracownicy Wodociągów Krakowskich, zobaczyć eksperymenty przeprowadzone przez pracowników Centralnego Laboratorium, obejrzeć specjalistyczny samochód, wziąć udział w warsztatach „Akademii Kropelki” i interaktywnym przedstawieniu „Wędrówki Kropelki” – programach edukacyjnych, które w przystępny sposób przybliżają zagadnienia związane z wodą oraz umożliwiają zdobycie wiedzy w zakresie ochrony środowiska, a w szczególności naturalnych zasobów wodnych.

W ramach obchodów Światowego Dnia Wody 2016 Wodociągi Krakowskie zostały Partnerem Głównym Pierwszego Festiwalu Edu Inspiracji - wydarzenia, które odbędzie się 2 kwietnia, a jego uczestnicy wezmą udział w wykładach tematycznych, zapoznają się z ofertą edukacyjną Wodociągów Krakowskich - dobrymi praktykami w zakresie edukacji ekologicznej oraz działaniami z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu podejmowanymi przez Spółkę. Wydarzeniu będą towarzyszyć warsztaty poświęcone tematyce związanej z wodą, a ich uczestnicy poznają skuteczne techniki pracy z dziećmi i młodzieżą, a także zabawy wykorzystujące motyw wody w kulturze, plastyce oraz muzyce.

Przypomnijmy, że w raporcie przygotowanym przez Europejską Organizację Współpracy na rzecz Benchmarkingu (EBC) krakowska woda zajęła drugie miejsce pod względem jakości.

ulotka

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także