Komunikat archiwalny

Klub Filantropa – pomagamy uczestniczyć w kulturze

Już Arystoteles stwierdził, że człowiek idealny to ten, który jest otwarty na sztukę i drugiego człowieka. Z myślą o takich osobach powstał Klub Filantropa. W nim jednoczą się idealiści, ludzie wrażliwi na piękno i na drugiego człowieka. Jest ich już ponad cztery tysiące i są mocno związani ze SZLACHETNĄ PACZKĄ. Kochają sztukę i kochają ludzi. Ich wrażliwość na piękno i drugiego człowieka, niesie w sobie moc zmiany świata na lepsze. Do Klubu Filantropa i Stowarzyszenia WIOSNA dołącza Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Klub Filantropa – pomagamy uczestniczyć w kulturze
Fot. www.krakow.pl

- Najwyższa jakość niesionej pomocy i światowy poziom sztuki - to dla nas bardzo ważne. Z tego powodu w jednym dziele - w Klubie Filantropa - spotkały się dwa środowiska: Krakowskie Biuro Festiwalowe i Stowarzyszenie WIOSNA, organizator SZLACHETNEJ PACZKI. Spotykamy się w tym, co najważniejsze, w przestrzeni duszy i naszej wrażliwości.  Bo tylko to, co ma sens i inspiruje do zmiany, warte jest Państwa i naszego zaangażowania – wyjaśnia ks. Jacek WIOSNA Stryczek – przywódca SZLACHETNEJ PACZKI, Prezes Stowarzyszenia WIOSNA i pomysłodawca Klubu Filantropa.

- Z ogromną radością i entuzjazmem przystępujemy do współpracy ze Stowarzyszeniem WIOSNA – mówi Izabela Helbin Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. –  Naszą wspólną pracą chcemy pokazać, że świadoma pomoc i poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka są niezawodnym sposobem tworzenia trwałej wspólnoty, która jest najlepszą drogą do budowania świadomego, wrażliwego na innych społeczeństwa.

Członkowie Klubu Filantropa wspierają SZLACHETNĄ PACZKĘ regularnymi wpłatami. To dzięki nim, Paczka może pomagać ludziom najbardziej potrzebującym w Polsce.

SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA od piętnastu lat daje potrzebującym impuls do zmiany i jednoczy Polaków. Tylko w 2015 roku połączyła ponad milion osób, biednych i bogatych, młodych i starych, z dużych miast i małych miejscowości. Wrażliwość, połączona z mądrością i sprawnością organizacyjną, dokonała cudu jednoczenia. A wszystko zaczęło się od dostrzeżenia piękna w drugim człowieku. Czasami zagubiony, chorym, przygniecionym nieszczęściem.

KRAKOWSKIE BIURO FESTIWALOWE

Festiwale, koncerty, imprezy miejskie, konferencje i promocja miasta to trzon działalności Krakowskiego Biura Festiwalowego, jednak jego aktywność wychodzi daleko poza te obszary. Z inicjatywy KBF powstały takie festiwale jak obsypane nagrodami Sacrum Profanum i Misteria Paschalia, a także Festiwal Muzyki Filmowej, Festiwal Conrada oraz Festiwal Miłosza. KBF jest także współorganizatorem festiwalu Boska Komedia oraz PKO Off Camera. Biuro jest operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków i współpracuje w TAURON Kraków Areną pozyskując wydarzenia kulturalne i koncerty największy gwiazd światowej muzyki. KBF od kilkunastu lat realizuje kluczowe strategie kulturalne miasta, niezmiennie zacieśniając kontakty z III sektorem i współpracując z ponad 600 instytucjami NGO.

ks. Jacek Stryczek o Klubie Filantropa

Dla mnie zawsze ważne były trzy wartości transcendentalne. Najpierw prawda. Bo to ona nauczyła mnie, jak kochać, jak mądrze pomagać. Dobroć - która otworzyła moje serce - uwrażliwiła mnie i sprawiła, że los wielu ludzi stał się częścią mojego życia. I wreszcie piękno… Jest w nim przestrzeń, harmonia i głębia. Sztuka jest dla mnie emanacją ludzkiej wolności. Czuję się w niej i z nią, jak wolny ptak. Spotkanie SZLACHETNEJ PACZKI i Krakowskiego Bura Festiwalowego od „pierwszego wejrzenia” było naturalną oczywistością, oczekiwaną miłością, harmonijnym spotkaniem ludzi wrażliwych. Na dobro, prawdę i piękno. I niezwykły Klub Filantropa. Ludzi mądrych, przemyślanych, rozumiejących, co jest ważne i potrzebne, by świat stał się lepszy. Tak, o tym marzyłem już u początków TWORZENIA SZLACHETNEJ PACZKI. Ja nie tylko w to wierzę, ja to mam w sobie. Czy słowo ekstaza jest właściwe? Dla mnie tak. Gdy prawda, dobro i piękno łączą się w jedno.

Klub Filantropa

Jednym z członków Klubu Filantropa, jest światowej sławy operator filmowy, reżyser i scenarzysta – Sławomir Idziak. - Jeżdżąc po wielu krajach na świecie, jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak przemyślanym systemem pomagania, jakim jest SZLACHETNA PACZKA – mówi Idziak. - W tym projekcie ludzie pomagają ludziom prosto z serca w najlepszy sposób, podwyższając godność potrzebujących, wydobywając z siebie to, co najlepsze. Ten projekt po prostu czyni Polaków piękniejszymi. Dlatego podjąłem decyzję o dołączeniu do Klubu Filantropa. Umiejętność podzielenia się tym, co mamy, jest bardzo ważną wartością w życiu każdego człowieka – podkreśla.

Jak zostać członkiem Klubu Filantropa?

Członkowie Klubu Filantropa wspierają SZLACHETNĄ PACZKĘ regularnymi wpłatami. To dzięki nim, Paczka może pomagać ludziom najbardziej potrzebującym w Polsce. Dołączyć do Klubu może każdy. Wystarczy wejść na stronę: www.szlachetnapaczka.pl/klub-filantropa, wypełnić formularz wpłaty i wybrać kwotę regularnego wsparcia. Zaangażowanie Filantropów zamieni się w pomoc rodzinom w potrzebie i pomoc dzieciom, które mają ciężki start w życiu.

 

Kontakt dla mediów – SZLACHETNA PACZKA

Danuta Sztuba 

+48  783 430 079

danuta.sztuba@wiosna.org.pl

Kontakt dla mediów – Krakowskie Biuro Festiwalowe

Anna Szczygieł

+48 515 137 984

aszczygiel@biurofestiwalowe.pl

Więcej informacji o projekcie Klub Filantropa można znaleźć tutaj: www.szlachetnapaczka.pl/klub-filantropa.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także